Konya'da Elite+ Lazer, Etkin ve Kalıcı Epilasyon, Yüz ve Bacak Vasküler Lezyonlarının Tedavisi, Cilt Rejuvenasyonu, Benin Epidermal Pigmente Lezyon Tedavisi, Yaşlılık Lekeleri, Güneş Lekeleri, Çil tedavisinde lazer uygulaması Dr. Ayça Tuğrul tarafından uygulanmaktadır.
Elite+

Daha hızlı, daha güçlü ve daha etkili Elite+ tüm ciltler üzerinde etkili sonuçlar veren çift dalga boyuna sahip bir lazer sistemidir.

Yeni güç ve hız opsiyonlarına sahip klasik Elite+ 18 mm’lik el aparatı ile 2 Hz’de 20 j/cm² güç sunmaktadır. Yüksek melanin emilimi ile 755 nm Alexandrite dalga boyunun istenmeyen tüyler için ideal dalga boyu olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Alexandrite dalga boyunun 0,5 ms’de epidermal pigmente lezyon tedavisindeki başarısı da yine klinik olarak kanıtlanmıştır.

Güçlü etkiye sahip 1064 nm Nd:YAG dalga boyunun ise koyu renk, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda ve vasküler lezyon tedavisindeki etkinliği altın standarttadır.

Elite + Kullanım Alanları

+ Etkin ve Kalıcı Epilasyon (Cilt tipi I-VI ve Bronz Ciltler)
+ Yüz ve Bacak Vasküler Lezyonlarının Tedavisi
+ Cilt Rejuvenasyonu
+ Benin Epidermal Pigmente Lezyon Tedavisi
+ Yaşlılık Lekeleri
+ Güneş Lekeleri
+ Çiller

Tüm Cilt Tipleri İçin Tek Bir Lazer

Elite+ 755 nm Alexandrite ve 1064 Nd:YAG dalga boylarını bir arada bulundurmanın avantajlarını sunmaktadır.

Elite+  Epilasyon, Cilt Rejuvenasyonu, Vasküler Lezyon ve Pigmente Lezyon Tedavisi gibi farklı uygulamalarda maksimum etkinlik sağlar. Hasta konforu için optimal dalga boyunu seçebilme imkanı sunar. İki farklı dalga boyu arasında geçiş yapabilme özelliği ile aynı seansta birden fazla uygulamaya olanak tanır.


Neden ELİTE+?

Elite+, Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarının bir arada bulunmasının avantajıyla tüm cilt ve kıl tiplerinin epilasyonuna olanak tanır. Yüksek melanin emilimi ile 755 nm (Alexandrite Lazer) dalga boyu etkin ve kalıcı epilasyon için altın standart dalga boyudur. Alexandrite dalga boyunda 0,5 ms’ye kadar inebilen atım genişliği ile Elite+ pigmente lezyonların tedavisinde mükemmel sonuçlar verir.  Güçlü etkiye sahip 1064 nm (Nd:YAG Lazer) dalga boyu ise koyu renk ve bronz ciltlerin epilasyonunda son derece etkin ve güvenlidir. Vasküler lezyon tedavisi için de Nd:YAG dalga boyu altın standarttır.

Farklı spot büyüklüğüne sahip başlıklar ve 300 ms’ye kadar ayarlanabilen atım genişliği ile her hastanın farklı ihtiyacına göre tedavi imkanı sunar. 18 mm el aparatı ile 2 Hz’de 20 j/cm²’lik güç sunan Elite+ şimdi daha hızlı lazer epilasyona olanak tanır.  15 milyon Chamber garantisi ile en uygun sarf maliyetine sahiptir. Uzun saatler boyunca durmaksızın etkili çalışma performansına sahiptir. Cihazın gücü stabil olup, zamanla Flash-Lamp’ların ömrü azalsa dahi cihazın gücü aynı kalır, aynı performansta çalışma imkanı sağlar. Hafif, ergonomik el aparatları ve Zimmer Cryo6 hava soğutma cihazı ile yüksek hasta konforu sunar.

ELİTE+ Lazer Cihazı Epilasyon Amaçlı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Göz kapağı, göz çukuru ve göze çok yakın alanlar dışında tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir.

ELİTE+  Lazer Cihazı Kimlere Uygulanabilir?

Tüm cilt tiplerinde (bronz ten dahil)  lazer epilasyon yaptırmaya uygun 14 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Epilasyon haricinde yaşlılık lekeler, güneş lekeler ve çiller gibi epidermal pigmente lezyon ve vasküler lezyon tedavisinde de kullanılır.

ELİTE+  Lazer Cihazı Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Tedavi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte uygulama esnasında hafif bir yanma hissedilebilir.

Elite+ Zimmer Cryo 6 hava soğutma sistemi ile birlikte çalıştığından acısız ve konforlu uygulamaya olanak tanır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır.

ELİTE+ Lazer Cihazı Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?

SPF 45 veya üzeri güneş koruyucu kullanılması önerilir. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.


Konya'da Elite+ Lazer, Etkin ve Kalıcı Epilasyon, Yüz ve Bacak Vasküler Lezyonlarının Tedavisi, Cilt Rejuvenasyonu, Benin Epidermal Pigmente Lezyon Tedavisi, Yaşlılık Lekeleri, Güneş Lekeleri, Çil tedavisinde lazer uygulaması Dr. Ayça Tuğrul tarafından uygulanmaktadır.