Konya Gözaltı Işık Dolgusu, Konya Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı, Konya Yüz Dolgusu, Göz Altı Işık Dolgusu Konya, Konya Göz Altı Işık Dolgusu Erkek, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları, Konya Gözaltı Işık Dolgusu En İyi Yapan Yer, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Yapan Doktor, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Yapan Yerler, Gözaltı ışık dolgusu fiyatları 2021
Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu, Estetik dolgu maddeleri kozmetik amaçlı yüzün ve vücudun bir çok farklı alanında kullanılmaktadır. Özellikle nazolabial çizgiler, yanak, dudak, elmacık kemikleri üzeri, çene ucu gibi alanlarda sıklıkla ve başarıyla  kullanılmaktadır. Ancak göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, hemen morarmaya ve şişmeye yatkın olması, dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama çok başarılı olamıyordu. İşte Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen ve kullanıma sunulan bir dolgu maddesi oldu. 

Göz altı ışık dolgusu hyaluranik ait içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyaluranik asit maddeside içerir. Bu sayede ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir.  İçeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. 

Göz altı ışık dolgusu ne amaçla uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.Özellikle hastada hem gözaltı morluğu hemde çöküklük mevcutsa, Teosyal Gözaltı ışık dolgusu iyi bir seçenektir. Elbette göz altı morluklarının farklı tedavileride mevcuttur ancak ışık dolgusu ilede bu tedaviler kombine edilebilmektedir. 

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Işık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle göz altlı dolgusu kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için herhangi bir şekilde morarma, şişme olmamaktadır.

Dolgunun uygulanma sonrasında hemen sonucunu görebilirsiniz, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. 1 hafta sonra en iyi halini alacaktır. Dolgu 1-1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu uygulandıktan sonra ne beklenir?

Gözaltı ışık dolgusu, derine yapılan bir dolgudur. Dolayısıyla verildiği anda hafif bir sonuç farketseniz dahi, asıl olarak 1 hafta sonra tam düzelme sağlanacaktır.

Bazen gözaltı ışık dolgusu sonrasında göz torbalarında şişlik oluşabilir, bunun nedeni dolgunun yarı çapraz bağlı bir dolgu olmasından ötürü çevre dokularda da hacim kazanmasıdır. Eğer böyle bir durum oluşursa ve şişlikl 1 hafta 10 gün sonrasında geçmemişse fazla görülen alanlara hyalorinidase uygulanarak fazlalıklar anında yok edilir. Gözaltı alanında dolgular çok yavaş eridiğinden çok uzun süre çözülmesini beklemek vakit kaybı oluşturmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları neye göre değişir?

Göz altı ışık dolgusu 2020 fiyatı genel olarak bir enjeksiyon yeterli olduğundan sabit bir fiyatdır. Yinede mevcut durumunuza, ek bir tedavi gerekip gerekmediğine bağlı olarak fiyatı değişebilir. Gözaltı ışık dolgusu fiyatı için kliniğimizden bilgi alabilir.

Konya'da Gözaltı Işık Dolgusu uygulaması, Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılmaktadır.


Konya Gözaltı Işık Dolgusu, Konya Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı, Konya Yüz Dolgusu, Göz Altı Işık Dolgusu Konya, Konya Göz Altı Işık Dolgusu Erkek, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları, Konya Gözaltı Işık Dolgusu En İyi Yapan Yer, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Yapan Doktor, Konya Gözaltı Işık Dolgusu Yapan Yerler, Gözaltı ışık dolgusu fiyatları 2021