Konya Lazerle Gözaltı Morluğu Tedavisi, Göz Altı Morlukları Lazer Tedavisi Konya, Konya Göz Altı Morluğu Estetik Fiyatları, Konya Lazer Göz Altı Morlukları, Konya Göz Altı Morlukları Tedavisi, Konya Göz Altı Damarları Lazer Tedavisi, Konya Lazer Göz Altı Morlukları, Göz Altı Morluğu Konya, Lazerle göz altı morluk tedavisi fiyatları 2021
Lazerle Gözaltı Morluğu Tedavisi

Lazerle gözaltı morluğu tedavisi, gözaltı morlukları günümüzde hastaların sosyal yaşantısını, psikolojisini bozacak derecede önemli bir sorun haline gelmiştir. Göz altı morlukları sanılanı aksine kan damarlarının geniş olmasından kaynaklanan bir durum değildir. Göz altı morluğu bir pigmentasyon bozukluğudur. Göz kapağı derisinin çok ince olması bu bozukluğu gözler önüne sermektedir.

Sıklıkla genetik faktörler, yapısal yatkınlıklar göz altı morluğuna neden olabilmektedir. Hastalar uykusuz kaldıklarında ya da yorulduklarında bu durumun arttığını ifade ederler.

Göz altı morluğu tedavisi çeşitli olabilmektedir. Piyasada satılan göz altı kremleri, tonikler, bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle bir fayda sağlamaz. Eğer hasta yaşca orta yaş ve üzerinde ise göz kapağı estetiği ameliyatı sırasında alınan ya da yerleri değiştirilen yağ torbaları, bu bölgenin rengini açmaktadır. Ancak hastanın yaşı operasyona uygun değilse, bununla ilgili lazer tedavilerine başvurulmaktadır.

Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı morluğu tedavisinde 2 farklı lazer tedavisi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi fraksiyonel lazer tedavisi ile uygulanmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi ile morlukların rengi açılır ve bir miktar deri altı bağ dokusu zenginleştirilir. Bu sayede cilt kalınlaşır ve morluklar daha az belli olur hale gelmektedir. Bu tedavi sırasında hafif bir yanma hissi duyulmakta, 30 dakika sonra ise geçmektedir. Hastada yaklaşık 3-4 gün süren bir kızarıklık ve pullanma evresi olmaktadır. Bu tedavi 1 ay ara ile 3 seans sürmektedir.  Yine bu tedaviye ek, 2.seans lazer sonrasında 1 seansda gözaltı ve üstü için özel bir peeling yapılmaktadır. Bu kombinasyonda daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.

göz altı morlukları, göz altı morluğu tedavisi, lazerle göz altı morluğu tedavisiAlternatif olarak Erbium lazerle yapılan resurfacing tedavisidir. Bu uygulamada göz kapakları lokal anestezi ile uyuşturulur ve akabinde uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 4-5 gün göz kapaklarında kızarıklık, hafif ödem oluşacaktır. Bunun için hastaların bu süreyi kendilerine ayırmaları gerekmektedir. Göz kapağı rengi 1 hafta sonra pembe renkten normal deri rengine dönmeye başlayacak ve 1 ay sonra deri rengi normal halini alacaktır. Bu uygulama sadece 1 seans yapılmaktadır. Ek seansa ihtiyaç duyulmamaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Gözaltı Morluğu Tedavisi

Yine göz altı morlukları, göz kapağında çöküklükle birlikte seyrediyorsa yağ enjeksiyonu ile de tedavi edilebilir. Karından alınan yağlar bazı işlemlerden geçirilerek göz altlarına yerleştirilir. Bunun sonucunda hem çöküklükler gider hemde deri altı dokusu kalınlaşacağı için morluklar düzelecektir.

Işık Dolgusu İle Gözaltı Morluğu Tedavisi

Gözaltı ışık dolgusu denilen bir dolgu maddesiyle, göz altı morluklarında 1-1,5 sene süreyle bir düzelme meydana gelmektedir. Sonrasında aynı dolgunun yeniden yapılması gerekir, eğer yaptırmak istemezseniz eski halinize geri dönersiniz.

Gözaltı morlukları tedavilerinden sizin için hangisinin en uygun olduğunu anlamak için doktorunuza muayene olabilirsiniz.

Gözaltı Morluğu Tedavisi Fiyatları

Gözaltı morluğu tedavisi 2020 fiyatları seçilecek tedaviye göre değişmektedir. Uygulama sadece alt göz kapağına mı yoksa hem alt hem üst göz kapaklarına mı yapılacak, uygulanacak lazer kaç seans yapılacak, eğer ameliyat tercihi varsa ne tip bir ameliyat gerçekleşecek, bu durumların tamamı göz altı morluğu tedavisi fiyatlarını belirlemede rol oynamaktadır. Size en uygun gözaltı morluğu yöntemi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. 

Konya'da Lazerle Gözaltı Morluğu Tedavisi uygulaması, Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılmaktadır.


Konya Lazerle Gözaltı Morluğu Tedavisi, Göz Altı Morlukları Lazer Tedavisi Konya, Konya Göz Altı Morluğu Estetik Fiyatları, Konya Lazer Göz Altı Morlukları, Konya Göz Altı Morlukları Tedavisi, Konya Göz Altı Damarları Lazer Tedavisi, Konya Lazer Göz Altı Morlukları, Göz Altı Morluğu Konya, Lazerle göz altı morluk tedavisi fiyatları 2021