Konya Lazer Epilasyon Konya'da Uzm. Dr. Ayça TUĞRUL tarafından yapılmaktadır. Konya Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Salonu, Konya Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler, Konya Lazer Epilasyon Tavsiye, Konya Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Konya Lazer Epilasyon Yorumları, Konya Lazer Epilasyon Bayan, En İyi Lazer Epilasyon, Konya Meram Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları 2024
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, lazer ışınları kullanılarak istenmeyen tüylerin yok edilmesi işlemidir. Lazer ışını belirli bir dalga boyunda ve aynı doğrultuda giden birbirinden bağımsız ışık demetidir. Bu ışık demeti kıllara rengini veren melanin pigmenti tarafından emilirve oluşan ısı, kıl köküne iletilir. Böylece cildin diğer yapılarında herhangi bir hasara sebep olmadan kıl kökleri ısınır ve tahrip olur. Amaç yeni kıl oluşturma özelliğini en aza indirmek ya da tamamen yok etmektir.

Lazer epilasyon adet görmeye başlanıldığı dönemden itibaren her yaşta yapılabilir. Ayrıca kıl batıklarının tedavisinde de uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamaları tıbbi bir işlemdir ve mutlaka uzman hekim gözetiminde yapılmalıdır.

Epilasyon İçin Kullanılan Lazer Sistemleri Nelerdir? 

Alexandrite, Diode ve Nd:YAG sistemleri en çok kullanılan ve tercih edilen lazer sistemleridir. Ayrıca ince tüyleri sarartmak ve azaltmak amaçlı Q-switchedNd:YAG da kulanılır. 

Konya Lazer Epilasyon Fiyatları 2024 güncel fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimize bekliyoruz.

IPL, bir lazer sistemi değildir. IPL, ülkemizde lazer gibi algılanmakta olup ciltteki leke, kızarıklık ve kılcal damar tedavilerinde bir dermatolog tarafından kullanılmalıdır. Lazer sistemleri direkt hedef dokuyu etkilerken; IPL sistemleri hedef doku harici, çevre diğer dokuları da etkileyebilmekte ve bu nedenle yanık riski daha da artmaktadır.

Lazer Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Kadınlarda en çok üst dudak, çene, bikini bölgesi, kollar, bacaklar, koltukaltı bölgeleri ve meme ucu; erkeklerde ise daha çok sırt, omuz, göğüs bölgesi ve sakal bölgesine uygulanır. 

Koyu tenli, bronzlaşmış hastalar ve yüz bölgesi için Nd:YAG ve diode lazer daha uygundur.

Lazer Epilasyon Öncesİ Nelere Dİkkat Edilmelidir?

Uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların işlem öncesi 1 ay içinde ağda, cımbız veya epilatörle kökten alınmaması gerekmektedir ve yine 1 ay öncesi bronzlaşmadan kaçınılmalıdır. 

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

• Lazer tedavisinde cilt rengi ne kadar açık olursa yan etki riski o kadar azdır. Koyu tenli ciltlerde birim alandaki melanin oranı daha fazla olduğu için, açık tene göre lazer enerjisi daha fazla emilir ve oluşan yüksek ısı cilt yanıklarına neden olabilmektedir. Bu yanıklar daha sonra hiperpigmentasyon (cilt renginin koyulaşması) ve hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) olarak adlandırılan renk değişimlerine yol açabilir. Uygulama sonrası güneşten çok iyi korunulmalıdır.
• Lazer uygulamaları sırasında cilt ısınır ve soğutulması gerekir. Lazer epilasyonda soğutma, cildin hasar görmesini engelleyen önemli bir faktördür. 
• Deride kısa süreli kızarıklık ve ödem görülebilir.
• Lazer ışınları oldukça güçlü ve parlak olduğu için gözlere zarar verebilir, bu nedenle işlem esnasında mutlaka özel gözlükler kullanılmadır. 
• Lazer uygulamasının kanser oluşumu ile ilgili bir ilişkisi yoktur, iç organlara zarar vermez.

Lazer Epilasyon İçin En Uygun Zaman Nedir ve Ne Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Sonbahar, kış ve ilkbahar dönemleri lazer epilasyon için en uygun zaman olmakla birlikte yaz aylarında da güneşten çok iyi korunmak şartıyla lazer epilasyon yapılabilir. 

Yüz bölgesine 1-2 ay, vücut bölgelerine ise 2-3 ay ara ile uygulanmalıdır. Lazer epilasyon ile sadece büyüme evresinde bulunan tüyler yok edilmiş olur. Lazer epilasyonun tek seansta sonuç vermemesinin nedeni budur. 

Seans sayısı; kıl rengi (açık renkli tüyler fazla sayıda seans gerektirir), genetik yapı (koyu tenli kişiler fazla sayıda seans gerektirir), hormonal durum, tedavi edilen bölge (dudak üstü, yüz, sakal, üst bacak ve sırt bölgesi daha fazla seans gerektirir), kıl miktarı, yaş (ergenlik dönemi ve yirmili yaşlarda daha fazla seans gerekmektedir), kilo (fazla kilo tüy gelişimini arttırır) ve kullanılan ilaçlar gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

4-6 seans sonrasında tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Ayrıca tüylerde incelme ve renginde açılma gözlenir. 

Konya Lazer Epilasyon Fiyatları

Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılan lazer epilasyon fiyatı için ve detaylı bilgi almak ve konya lazer epilasyon fiyatları hakkında bizimle iletişime geçerek lazer epilasyon fiyatı için bilgi alabilirsiniz. 

Google Etiketler: 

Konya Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Merkezi, Konya Lazer Epilasyon Salonu, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler Ve Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Tavsiye, Konya Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Konya Lazer Epilasyon Yorumları, Konya Lazer Epilasyon Bayan, En İyi Lazer Epilasyon, Meram, Konya +konya +lazer +epilasyon +merkezi +konya +lazer +epilasyon +merkezleri +fiyatı +fiyatları 


Konya Lazer Epilasyon Konya'da Uzm. Dr. Ayça TUĞRUL tarafından yapılmaktadır. Konya Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Salonu, Konya Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler, Konya Lazer Epilasyon Tavsiye, Konya Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Konya Lazer Epilasyon Yorumları, Konya Lazer Epilasyon Bayan, En İyi Lazer Epilasyon, Konya Meram Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları 2024