Konya Lazer, Konya Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Bayan, Konya Lazer Epilasyon Erkek, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Konya Lazer Epilasyon Yorumları, Konya Lazer Epilasyon Merkezi, Konya Lazer Epilasyon Yaptıranlar, Konya Lazer Epilasyon Öneri, Konya Lazer Epilasyon Meram, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri Ve Fiyatları, Konya Lazerli Epilasyon Merkezleri, Konya Buz Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon En İyi, Konya Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Hastane Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon İletisim, Konya İğneli Lazer Epilasyon, Konya En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Kampanya, Konya Erkeklere Özel Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Salonlari, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları 2020, Konya Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Ücretleri, Konyada Lazer Epilasyon Yapanlar
Lazer Epilasyon

Konya Lazer ve Konya Lazer Epilasyon uygulaması Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından enson teknoloji cihazlarla hijyenik koşullarda yapılmaktadır. Konya Lazer, Konya Lazer Epilasyon ve Konya Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi ve Konya Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayın. Lazer epilasyon, lazer ışınları kullanılarak istenmeyen tüylerin yok edilmesi işlemidir. Lazer ışını belirli bir dalga boyunda ve aynı doğrultuda giden birbirinden bağımsız ışık demetidir. Bu ışık demeti kıllara rengini veren melanin pigmenti tarafından emilirve oluşan ısı, kıl köküne iletilir. Böylece cildin diğer yapılarında herhangi bir hasara sebep olmadan kıl kökleri ısınır ve tahrip olur. Amaç yeni kıl oluşturma özelliğini en aza indirmek ya da tamamen yok etmektir.

Lazer epilasyon adet görmeye başlanıldığı dönemden itibaren her yaşta yapılabilir. Ayrıca kıl batıklarının tedavisinde de uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamaları tıbbi bir işlemdir ve mutlaka uzman hekim gözetiminde yapılmalıdır.

EPİLASYON İÇİN KULLANILAN LAZER SİSTEMLERİ NELERDİR?

Alexandrite, Diode ve Nd:YAG sistemleri en çok kullanılan ve tercih edilen lazer sistemleridir. Ayrıca ince tüyleri sarartmak ve azaltmak amaçlı Q-switchedNd:YAG da kulanılır.

IPL, bir lazer sistemi değildir. IPL, ülkemizde lazer gibi algılanmakta olup ciltteki leke, kızarıklık ve kılcal damar tedavilerinde bir dermatolog tarafından kullanılmalıdır. Lazer sistemleri direkt hedef dokuyu etkilerken; IPL sistemleri hedef doku harici, çevre diğer dokuları da etkileyebilmekte ve bu nedenle yanık riski daha da artmaktadır.

LAZER VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR?

Kadınlarda en çok üst dudak, çene, bikini bölgesi, kollar, bacaklar, koltukaltı bölgeleri ve meme ucu; erkeklerde ise daha çok sırt, omuz, göğüs bölgesi ve sakal bölgesine uygulanır.

Koyu tenli, bronzlaşmış hastalar ve yüz bölgesi için Nd:YAG ve diode lazer daha uygundur.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uygulama yapılacak bölgede bulunan kılların işlem öncesi 1 ay içinde ağda, cımbız veya epilatörle kökten alınmaması gerekmektedir ve yine 1 ay öncesi bronzlaşmadan kaçınılmalıdır.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

+ Lazer tedavisinde cilt rengi ne kadar açık olursa yan etki riski o kadar azdır. Koyu tenli ciltlerde birim alandaki melanin oranı daha fazla olduğu için, açık tene göre lazer enerjisi daha fazla emilir ve oluşan yüksek ısı cilt yanıklarına neden olabilmektedir. Bu yanıklar daha sonra hiperpigmentasyon (cilt renginin koyulaşması) ve hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) olarak adlandırılan renk değişimlerine yol açabilir. Uygulama sonrası güneşten çok iyi korunulmalıdır.

+ Lazer uygulamaları sırasında cilt ısınır ve soğutulması gerekir. Lazer epilasyonda soğutma, cildin hasar görmesini engelleyen önemli bir faktördür.

+ Deride kısa süreli kızarıklık ve ödem görülebilir.

+Lazer ışınları oldukça güçlü ve parlak olduğu için gözlere zarar verebilir, bu nedenle işlem esnasında mutlaka özel gözlükler kullanılmadır.

+ Lazer uygulamasının kanser oluşumu ile ilgili bir ilişkisi yoktur, iç organlara zarar vermez.

LAZER EPİLASYON İÇİN EN UYGUN ZAMAN NEDİR VE NE SIKLIKLA UYGULANMALIDIR?

Sonbahar, kış ve ilkbahar dönemleri lazer epilasyon için en uygun zaman olmakla birlikte yaz aylarında da güneşten çok iyi korunmak şartıyla lazer epilasyon yapılabilir.

Yüz bölgesine 1-2 ay, vücut bölgelerine ise 2-3 ay ara ile uygulanmalıdır. Lazer epilasyon ile sadece büyüme evresinde bulunan tüyler yok edilmiş olur. Lazer epilasyonun tek seansta sonuç vermemesinin nedeni budur.

Seans sayısı; kıl rengi (açık renkli tüyler fazla sayıda seans gerektirir), genetik yapı (koyu tenli kişiler fazla sayıda seans gerektirir), hormonal durum, tedavi edilen bölge (dudak üstü, yüz, sakal, üst bacak ve sırt bölgesi daha fazla seans gerektirir), kıl miktarı, yaş (ergenlik dönemi ve yirmili yaşlarda daha fazla seans gerekmektedir), kilo (fazla kilo tüy gelişimini arttırır) ve kullanılan ilaçlar gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

4-6 seans sonrasında tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Ayrıca tüylerde incelme ve renginde açılma gözlenir.


Lazer Epilasyon

Her Cilt Tipine Göre Lazer Alternatifleri mevcuttur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yöntemidir. Lazer epilasyonun temeli cilde uygulanan lazer enerjisinin, tüy köklerine ulaşmasıdır. Kökler bu enerjiyi melanin pigmenti sayesinde emer ve tüy köklerini ısı enerjisiyle yok etme ya da uzama özelliğini kaybetmesine yol açar.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Beyaz renkli kıllar renk pigmenti içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmeyecektir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Göz ve göz çevresi haricinde tüm dokulardaki tüylere lazer epilasyon uygulayabiliriz. İşlem sırasında gözleri korumak adına özel gözlük kullanılmalı ve lazer epilasyonunun uygulanacağı bölge üzerinden herhangi bir yağ, krem, makyaj olmamalıdır. Uygulama süreleri kullanılan cihazlar ve yapılacak bölgelere göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin ; yüz bölgesine 5-6 dakika , bacak bölgesine ise 1 saatlik bir sürede gerçekleşebilir. Soğutmalı lazer cihazlarında cildin ısınmasına izin verilmediğinden ciltte yanık oluşma olasılığı düşüktür. Uygulama esnasında tolere edilebilir hafif bir acı hissedilebilir. Lazer epilasyonu sonrasında kısa süreli kızarıklık meydana gelebilir bu durum geçicidir. 

Lazer Epilasyon Etkisi Nasıldır?

Koyu ciltlerde lazer enerjisi, ciltteki melanin pigmenti ile de emildiğinden uygun lazer sistemi seçilmezse yan etkiler görülebilir. Bu sebeple tüm lazer tiplerini cihaz envanterinde bulunduran ve kaliteli, FDA Onaylı cihazlar kullanan lazer epilasyon merkezlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Çok açık tüylerde ise melanin eksikliğinden tam etki görülemeyebilir, bu noktada buz lazer epilasyon (soğutmalı ütüleme-diyot lazer) etkilidir. İlk lazer işleminde o an uzayan köklere etki edebileceğinden ve lazer epilasyon işleminin etkileri kişiden kişiye göre değiştiğinden kesin sonuç almak adına bu işlemler en az 5-8 seans tekrarlanmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon tedavisinde en çok tercih edilen epilasyon çeşitleri Alexandrite ve Diod lazer tipidir. Ülkemizde de en çok uygulanan bu tip lazerler dışında (IPL) Yoğun ışık tedavisi, ND Yag lazer ve Ruby Lazer uygulamaları da yapılmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon 755 nanometre dalga boyunda uygulama yapar, bu dalga boyunda melanin absorbsiyonu oldukça iyidir, bu nedenle kalın kıllarda çok iyi sonuç alınır. Lazer enerjisi tüy köklerine ulaştığında melanin yapısını bozar ve tüy uzama özelliğini kaybeder. Çok koyu olmayan ten renklerinde ve koyu tüy rengine sahip olan kişilerde uygulanan bir yöntemdir. Alexandrite lazer yönteminde kullanılan soğutmalı sistem sayesinde lazer epilasyon uygulaması sırasında acı hissi çok az olur ve iz kalma ihtimali de yok denecek azdır. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi istenilen sonucu elde etmek için 5-8 seans arasında uygulanır.

Diode - Diyot Lazer Epilasyon

Diod Lazer Epilasyon ciltte aldığı mesafe diğer lazer tiplerine oranla daha fazladır. Alexandrite lazer epilasyon yöntemine benzese de dalga boyu Diode Lazer de daha fazla olup 810 nanometredir. Diode lazerle derinde bulunan tüy köklerine rahatlıkla ulaşılabilir. Sadece açık tende değil, koyu ciltlerde kullanılabilen en uygun lazer tipi olan diode lazer hem kalın hem de ince tüylerde etkili bir lazer yöntemidir. Buz lazer ile oldukça hızlı ve acı minimuma indirilerek yapılan epilasyon ile hem kadım hem erkeklerde en çok tercih edilen sistemdir.

Nd:YAG Lazer Epilasyon

Dalga boyları arasında melanin tarafından en az emilen ışın olduğundan en koyu tenlilere dahi rahatlıkla uygulama yapılır. Bu dalga boyunda hemoglobin emilimi olduğundan esasen damar tedavilerinde kullanılır. Uygulama ağrılıdır.

Ruby Lazer Epilasyon

Ruby Lazer Epilasyon uzun yıllardır tercih edilmeyen bir lazer epilasyon yöntemi olsa da diğer yöntemler arasında en eski lazer epilasyon çeşididir. Ruby Lazerin en büyük avantajı bu dalgaboyunun melanin tarafından en çok tutulan dalgaboyu olmasıdır. Ancak bunun ciltte lekelenme gibi dezavantajları vardır. Bu yüzden artık pek kullanılmamaktadır. Bu yöntemle kıl folikülü yok olmaz, daha ince hale gelir ve kalıcı bir epilasyon yöntemi değildir. Çok beyaz tenli ciltlere uygulanabilir.

IPL Epilasyon

(IPL) Yoğun Işık Teknolojisi; modern lazer epilasyon merkezlerinde son dönemlerde epilasyon amacıyla kullanılmamaktadır. IPL sistemi esasen lazerden farklı bir teknolojidir fakat halk arasında IPL epilasyona da lazer epilasyon denilebilmektedir. Lazer teknolojisi ile farkı lazer ışınlarının sabit dalga boyunda olmasıdır, IPL ise periyodik ve sabit olmayan dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyon yöntemlerinde deriye ulaşan lazer enerjisi ile hemen hemen aynı dalga boyunda olan ışık enerjisi tüy köklerinin tahribatını ısı ile gerçekleştirir. IPL lazer epilasyon da her hastaya göre ayarlanabilen dalga boylarında ışık ile tedavi gerçekleşir. Lazer epilasyon yöntemlerine göre biraz daha fazla acı hissi oluşabilir.

Ütüleme Epilasyon Nedir?

Ütüleme lazer epilasyon; diode lazer sisteminin başlığı ve kontakt (temas) soğutma sistemi geliştirilmiş bir alt versiyonudur. Orjinal adıyla In-Motion Lazer yani ütüleme epilasyon, daha kısa seans süreleri ve gelişmiş soğutma sistemiyle hasta konforunu artırmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Lazer epilasyon işlemi; vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Göz bölgesine, burun içi kıllara (mukoza ve kılın bir arada bulunması sebebiyle), ben üzerinde bulunan kıllara lazer epilasyon uygulanmaz. En çok lazer yapılan vücut bölgeleri aşağıda listelenmiştir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu özellikle ülkemizde en çok tercih edilen lazer epilasyon bölgelerinden biridir. Koltuk altı kıllarının temizliği sürekli yapılan bir temizlik olduğundan özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilen lazer epilasyon bölgesidir. Koltuk altı lazer epilasyon bölgenin kendine has özelliklerinden yapılan uygulamalarda yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Koltuk altında bulunan lenf bezlerine ulaşmadığından bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Soğutmalı lazer epilasyon tedavileri her kişide farklı etki yaratır fakat ortalama 6-8 seansta koltuk altı lazer epilasyonda başarılı sonuç elde edilir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Genital Bölge Lazer Epilasyonu koltuk altı lazer epilasyon ile aynı şekilde ülkemizde çok tercih edilen lazer epilasyon bölgelerinin başında gelir. Adetlerimize göre koltuk altı ve genital bölgenin temiz tutulması bu bölgelerdeki tüylerin sürekli kesilmesi tercih edilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon ile bu bölgelerdeki tüy sorunun tamamen giderilmesi günlük yaşantıda kolaylık sağlamaktadır. Lazer epilasyonun etkisi deri tabakasıyla sınırlıdır. Bu nedenle deri altındaki iç organlara lazer enerjisi ulaşmaz ve rahim, yumurtalıklara da herhangi bir zararı olmaz. Genital bölgedeki kıl dönmeleri için en sağlıklı ve uygun çözüm lazer epilasyondur. Soğutmalı lazer epilasyon da kıl kökünün tamamen tahribatı gerçekleştiğinden uzun süreli bir tedavi şeklidir. Kıl dönmesi tedavilerinde en çok tercih edilen yöntem lazer epilasyondur.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu uygulamaları genital bölgedeki gibi başarılı sonuçlar alınan lazer epilasyon bölgelerindendir. Bikini bölgesinde bulunan tüy ve kıllar bayanlarda istenmeyen tüyler arasındadır. Genital bölge epilasyonuna gerek duymayan bayanlarda bile, kozmetik açıdan ve uzun süreli etkisi olduğundan bikini bölgesi lazer epilasyonu çok tercih edilmektedir. Bu bölgedeki doku hassas olacağından daha fazla acı hissi olabilir. Ancak soğutmalı lazer epilasyon ile buz lazer epilasyon uygulamalarında acı hissi en aza indirilmiştir. Bikini bölgesi için 6-8 seanslık lazer epilasyon uygulaması yeterli olacaktır.

Bacak Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bacak Lazer Epilasyon üst bacak bölgesinde etkili olsa da alt bacak da etkisi daha başarılıdır. Özellikle bayanlarda tercih edilen bacak epilasyon rutin olarak yapılan ağda ve epilatör aletleriyle yapılan temizlikten kurtulmanın en sağlıklı ve basit yoludur. Uzun süreli bir temizlik sağlaması ve hızlı uygulanabilir olması en büyük avantajıdır. Bacaklarda özellikle baldır ve kalça gibi bölgelerde oluşan batıklar içinde kalıcı olarak yok eder. Bacak lazer epilasyon genellikle 6 seans uygulanmaktadır. Alexandrite lazer ve Diode lazer bacak bölgesinde en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerindendir.

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon lazer epilasyon uygulamalarında en hassas olan bölgedir ve işlemler sırasında çok dikkatli olunmalıdır. Yüz bölgesindeki tüylenmelerin temeli hormonal nedenlidir ve lazer epilasyon ile birlikte hormonal tedavide yapılabilir. Yüz bölgesinde uygulanacak lazer epilasyon yönteminde seçici olunmalıdır çünkü Alexandrite lazer bu bölgede tüy sayısında azalma yerine artış etkisi göstermektedir. İnce tüy yapısındaki dokularda diyot lazer epilasyon ve soğutmalı lazer epilasyon yöntemi olan buz lazer epilasyon da tercih edilebilir. Yüz, ense, boyun gibi bölgelerde en çok kullanılan lazer epilasyon tipi Diode lazerdir.

Sırt Lazer Epilasyon

Sırt Lazer Epilasyon genellikle erkek lazer epilasyon bölgesidir. Sırt bölgesinde bulunan yoğun kıllar kıl dönmesine neden olmaktadır. Lazer epilasyon sırt bölgesinde yoğun kıllanma yaşayan kişilerde avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Sırt kıllarının yapısı kalın ve deriye iyi yerleşmiş şekildedir. Bu nedenle seçilecek lazer tipi deride kıl köküne direk etki ediyor olmalıdır. Alexandrite lazer de Buz lazer de bu bölgede tercih edilmektedir.

Göğüs Lazer Epilasyon

Göğüs Lazer Epilasyon sırt bölgesinde olduğu gibi daha çok erkek lazer epilasyon olarak uygulanmaktadır. Bu bölgedeki kılların yapısı da sırt kıllarında olduğu gibi yerleşik ve kalındır. Göğüs lazer epilasyonda tamamen temizlenme yerine seyreltilme tercih edilir. Bu nedenle Diyot lazer ve Alexandrite lazer bu bölgede kullanılan lazer tipleridir.

Kol Lazer Epilasyon

Kol Lazer Epilasyon hem bayan lazer epilasyon hem de erkek lazer epilasyon olarak tercih edilen epilasyon bölgesidir. Kadınlarda kol tüylerinin tamamen yok edilmesi istenirken, erkeklerde aynı şekilde lazer epilasyon kullanılarak seyreltme operasyonları yapılır. Alexandrite lazer ince yapıdaki tüylerde sayı artışına neden olabileceğinden ince kıllı alanlarda Buz lazer tercih edilir. Buz lazer ile yazın tedaviye ara verilmeden devam edilir.

Bıyık Lazer Epilasyonu

Bıyık Lazer Epilasyonu daha çok kadın lazer epilasyon uygulamalarıdır. Kadınlarda dudak üstü bölgesinde çıkan ve zamanla kalınlaşan tüyler istenmeyen tüylerin başında gelmektedir. Bu bölgedeki tüyler alınırken, tüy sayısında artış ve tüy kalınlaşmasına neden olan yöntemler kullanmaktadır. Fakat lazer epilasyonda amaç tüy köklerinin tamamen yok edilmesi olduğundan uzun süreli bir temizlik sağlanacaktır.

Çene Lazer Epilasyonu

Çene Lazer Epilasyonu bıyık bölgesinde olduğu gibi sayısında artış ve tüy kalınlaşmasına neden olmayan yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Çenede de bıyık bölgesi gibi buz lazer tercih edilir.

Ense Lazer Epilasyonu

Ense Lazer Epilasyon sırt bölgesi ile birleşme bölgesinde çıkan tüyler erkekler tarafından istenmeyen tüy olmasının en büyük nedenidir. Bu bölgedeki tüyler bayan lazer epilasyon uygulamaları da yapılmaktadır. İnce tüy yapısında olduklarından Diode lazer tercih edilir.

Sakal Üstü Lazer Epilasyonu

Sakal Üstü Lazer Epilasyonu erkeklerde tıraş olma sırasında yanaklara doğru yayılan tüy kökleri lazer epilasyon ile doğal bir temizlik sağlar. Diyot lazer ile uzun süreli sonuç elde edilir.

Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer epilasyon uygulaması uygulanan bölge için uzun süreli ve kalıcı bir tedavi biçimidir. Lazer uygulaması sayesinde kişi istenmeyen tüylerden kurtulmuş olacaktır. Lazer epilasyon sonrasında tüyler yeniden çıkacak olsa bile tüyler eskisinden çok daha az yani minimum oranda ve açık renkli olacaktır.

Lazer Epilasyonun Riskleri ve Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz lazer epilasyon merkezinin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA Onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan kliniklerin seçilmesidir. Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi bir yan etkisi veya sonuç alamama riski bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Sayfanın üst kısmındaki forma e-posta adresinizi girerek lazer epilasyon fiyat listemizi alabilirsiniz veya 0332 322 89 89 nolu telefondan kliniğimizi arayarak lazer epilasyon 2020 fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları belirlenmesinde bazı etkenler vardır. Örneğin erkek lazer epilasyon fiyatları ile kadın lazer epilasyon fiyatları farklı olacaktır. Bayan lazer epilasyonları genellikle tüm vücut epilasyon şeklinde uygulanırken, erkek lazer epilasyon bölgesel olarak uygulanır. Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü, fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Lazer epilasyon fiyatları il-il hatta ilçeler arasında da değişmektedir. Konya lazer epilasyon fiyatları ile Ankara da yapılacak olan uygulamanın fiyatları arasında farklılık olacaktır. Konya da Avrupa yakası lazer epilasyon fiyatları ile Anadolu yakasındaki kliniklerin belirlediği fiyat aynı olmayacaktır. 

BUZ LAZER EPİLASYON

Bilindiği gibi lazer epilasyonda Alexandrite, diyode, nd yag lazer kullanılmaktadır. Bu dalga boylarından 810 nm olanı diyode lazere aittir. Daha önce Alma lazer tarafından üretilmiş Soprano lazer sistemi ütüleme lazer olarak lazer epilasyon uygulamaları arasında farklılık yaratmıştı. Şimdi ise bunun bir üst teknolojisi ile Soprano Ice yani buz lazer, epilasyonda farklılık yaratan bir sistem olmuştur.

Buz lazer epilasyon, başlığındaki özel kontakt soğutma teknolojisi ve büyük spotları sayesinde tamamen acısız, ağrısız ve oldukça hızlı bir epilasyon sistemidir.

Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri

buz lazerTüm diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak, buz lazer ile epilasyon gerçekten tamamen ağrısızdır. Bacaklar, koltuk altı, bikini, erkek göğüs ve sırt gibi ağrılı alanlara buz lazer ile artık ağrısız olarak epilasyon yapılabilmektedir. Özellikle kalın, sert ve yoğun kıllarda ağrı, acı daha fazla olmaktaydı. Bu yüzden erkekler, lazer epilasyonda daha fazla zorlanmaktalardı. Soprano ice buz lazer ile erkek epilasyonu da çok kolaylaştı.

Daha önceki ütüleme lazer başlığından daha büyük bir spot size üretildiği için Soprano Ice ile dünyanın en hızlı epilasyonu yapılabilmektedir. Zaman, süre her insanın sahip olmak istediği bir kavramdır. Lazer epilasyon ise zaman alan bir uygulamadır. İşte buz lazer ile tüm vücut epilasyonu 30-40 dakika arasındaki gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Buz lazer epilasyon, aynı zamanda bir ütüleme epilasyon cihazıdır. Uygulama sırasında hiç bir nokta atlanmaz, bu yüzden alexandrite lazerdeki gibi kontrol seansına ihtiyaç duyulmaz. Diyot lazerin dalga boyu ve buz lazer teknolojisi ile seans sayıları minumuma inmektedir. Buda hem epilasyonunuzun kısa zamanda bitmesi demek hem de zamandan da, seans sayısından da kurtulmanız anlamına geliyor.

Buz lazer epilasyonla her cilt rengi ve kıl tipine lazer epilasyon yapılabilir. Koyu, esmer cilt tipleri alexandrite lazer ile zor sonuç alnan ve yanık tehlikesi olan cilt tipleridir. Buz  lazer ile zencilerde dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine epilasyon yapılabilmektedir.

Eğer cildiniz güneş görmüşse, bronzlaşmışsanız lazer epilasyon seansını ertelemek gerekirdi. İşte Soprano ice buz lazer ütüleme epilasyon ile artık eretelemeye gerek yok. Güvenilir bir şekilde lazer epilasyonunuz yapılabilmektedir. Bu nedenle yazın ara verilmeyecek, dolayısıyla toplam süreç yine kısalacaktır.

İnce tüyler oldukça zorlu bir kıl tipidir. Diğer lazerler ile yok etmek mümkün değildir. Ancak diyot lazer ince tüylerde etkilidir. Buz lazerle yüzde, çene, bıyık bölgesinde, bayanlarda üst kol gibi alanlarda rahatlıkla uygulanmaktadır.

Buz lazer epilasyon yeni tüy tetiklemesi yapmaz. Güvenilir bir şekilde vücudun epilasyon yapılabilen her noktasında kullanılabilir.

Ütüleme Lazer Epilasyon Ne Anlama Gelir ?

Buz lazer epilasyon bir ütüleme lazer epilasyon çeşididir. Ütüleme lazer epilasyon Soprano cihazlarına ait patentli bir terimdir. Uygulama gerçekten, ütü yaparcasına bir uygulamadır. Bu sayede çok sık atışlar yapılmakta, hiç bir alan atlanmamakta, kıl kökleri yavaş yavaş ısıyı hapsederken deri ise oldukça etkili bir şekilde soğutulmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır ?

Lazer epilasyon ortalama 5-8 seans süren bir tedavidir. Bu kişiden kişiye, kıldan kıla, kılın kalınlığına, cildin rengine, uygulama yapılan bölgeden bölgeye göre değişmektedir. Örneğin koltuk altı ve genital bölge lazer epilasyonu yüz bölgesine göre daha hızlı yanıt verirler.

Buz Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Buz lazer epilasyonun bilindik ciddi bir yan etkisi yoktur. Cihazın özellikleri tamamen yan etkileri ortadan kaldırmaya yönelik tasarlanmıştır. Özellikle koyu renkli ciltlerde ve bronzlarda görülen yanma, lekelenme riski buz lazer ile ortadan kalkmıştır.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Buz lazer epilasyon 2020 fiyatları seans ya da paket olarak değişmektedir. Ayrıca kliniğimizde farklı kombine fiyatlarda mevcuttur.

Lazer Epilasyon Sık Sorulan Sorular

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR ?

+ Lazer epilasyon yöntemi etkili ve güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazerin ürettiği belirli bir dalga boyunda oluşan ışık enerjisi cilde zarar vermeden geçerek direk kıl köküne ulaşır ve sadece kıl kökünü tahrip eder.

+ Radyasyon içermez, vücutta röntgen ışını tarzı artık bırakmaz, kansorojen olduğunu gösteren herhangi bir klinik bulgu yoktur.

+ Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır (belirli cihaz marka ve tipleri için).


KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

+ Yeterli klinik çalışma olmadığı için, gebelik durumunda lazer epilasyon uygulanmaz.

+ Lazer Epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa, işlem yapılamaz.

+ Epilepsi hastalarına ve kronik deri hastalığı olanlara lazer epilasyon uygulanamaz.

+ Bronz tene lazer epilasyon uygulanmaz. Nd Yag lazerle uygulama yapılır ancak cildin açık renkli haline göre tedaviden alınacak performans daha düşük olur.

+ Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaçlarla birlikte lazer epilasyon uygulanmamalıdır.

+ Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlara lazer epilasyon uygulanmaz.

+ Beyaz, sarı, kızıl renkli ve çok ince tüylere sahip kişilerde lazer epilasyon etkisizdir.

LAZER EPİLASYONDA KAÇ SEANSTA SONUÇ ALINIR?

Yüz bölgesinde 8-10 seansta, vücut bölgesinde bayanlarda 4-6, erkeklerde 6 – 10 seansta kıl ve cilt yapısının uygun olması halinde bayanlarda % 70 – 90, erkeklerde % 60 – % 80 başarı ile sonuç alınmaktadır. Koyu ten, ince veya açık renk tüylere sahip kişilerde seans sayısı daha fazla, kalıcı epilasyon başarı oranı biraz daha düşük olabilir.

LAZER EPİLASYON SEANS ARALIKLARI NASILDIR ?

Yüz bölgesinde seans aralığı 4-6 hafta, vücut bölgesinde 8-10 haftadır. Seanslar ilerlediğinde kıl büyümeleri yavaşladığından seans aralıkları giderek açılır.

HANGİ BÖLGELERE LAZER EPİLASYON UYGULANIR ?

Göz çevresi dışındaki tüm bölgelere lazer uygulanabilir.

LAZER EPİLASYON HER CİLT RENGİNE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon için en ideal adaylar açık renkli tene ve koyu renk kıl yapısına sahip olanlardır. Lazer epilasyon cihazlarının teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, koyu cilt rengine sahip kişilerde de özellikle Nd Yag lazerle etkili sonuçlar alınabilmektedir. Koyu renk tene sahip kişilerde daha fazla sayıda seans gerekir. Bronz tene lazer epilasyon uygulanması önerilmez.

LAZER EPİLASYON HER KIL TİPİNE UYGULANIR MI?

Beyaz, açık sarı, kızıl renkli ve çok ince tüylere etki eden bir lazer epilasyon sistemi veya cihazı yoktur. Nd Yag cihazlarla sınırlı başarı sağlanabilir.

SOLARYUM SONRASI LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Solaryuma girildikten sonra lazer epilasyon yapılması önerilmez. Solaryumla bronzlaşmış cilde lazer epilasyon yapılabilmesi için cilt renginin açılması beklenmelidir.

GÜNEŞ YANIĞI CİLDE VE BRONZ TENE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Güneşten yanmış cilde ve bronz tene lazer epilasyon uygulanmaz. Bazı yöntemlerle (özellikle NdYag) uygulanabildiği belirtilse de işlemden alınacak sonuç cilt renginin orijinal haline göre daha az başarılı olur.

LAZER EPİLASYON SONRASI GÜNEŞE ÇIKILIR MI?

Lazer uygulamasından sonra 2 hafta süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınacaksa özellikle yüz bölgesi için mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

LAZER EPİLASYON İZ BIRAKIR MI?

Lazer Epilasyon doğru uygulandığı takdirde kalıcı iz bırakma olasılığı çok düşüktür. Lazer epilasyon uygulaması sonrası ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamadan bir kaç saat sonra bu kızarıklıklar tamamen ortadan kalkar. Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

LAZER EPİLASYONLA HORMONAL BOZUKLUĞA BAĞLI AŞIRI KILLANMA TEDAVİ EDİLİR Mİ?

Bazı kişilerde kıl sorunu hormonal bozukluklara bağlı olabilmektedir. Bu durumda hastanın tıbbi muayenesi yapılmalı ve tahlil sonuçları ile birlikte tedavisi planlanmalıdır. Lazer epilasyon mutlaka tıbbi tedavi ile eş zamanlı olarak yapılmalıdır.

YÜZ BÖLGESİ NEDEN DAHA FAZLA SEANS GEREKTİRİR?

Yüz Epilasyonu için seans sayısının fazla olması ve kısa aralıklarla olmasının sebebi kıl folikül sayısının diğer vücut bölgelerine göre fazla olması ve yüz bölgesinde hormonların kısa sürede etkili olmasıdır. Seans aralığı 1-1,5 ay arasında değişir.

Yüz tüyleri vücut tüylerine göre daha ince ve açık renklidir. Çok koyu renkli ve kalın olanlar kısa sürede tedavi edilir. Koyu renkli ve kalın olmayan kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde tahrip olmasını zorlaştıracak dolayısıyla lazer epilasyon seans sayısı artacaktır.

LAZER EPİLASYON SONRASI YÜZ BÖLGESİNDE DE KIZARIKLIK OLUR MU?

Vücutta olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık, kıl köklerinde hafif şişme yüz bölgesinde de olabilir, bu geçici bir durumdur.

YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILABİLİR Mİ?

Deride kızarıklık meydana getiren bir lazer tedavisinden sonra kimi makyaj malzemelerinin kullanımı sakıncalı olabilir. Kızarıklık oluşmayan bir tedaviden sonra işlem gören bölgeye makyaj malzemeleri doktorunuzla görüştükten sonra uygulanabilir.

GEBELİKTE (HAMİLELİKTE) LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Hamilelik sırasında lazer epilasyonun güvenli olup olmadığı ile ilgili detaylı klinik çalışmalar bulunmamaktadır. Lazer epilasyonun fetüs üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağı tam olarak bilinmediği için hamilelik sırasında lazer epilasyon yapılması önerilmez.

SÜT VERİRKEN (EMZİRME DÖNEMİ) LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Süt verirken yani emzirme döneminde lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur.

LAZER EPİLASYON AĞRILI MIDIR ?

Hava soğutma sistemli Alexandrite lazer epilasyon cihazları göreceli olarak ağrısızdır ve pek çok hasta tarafından rahatlıkla tolere edilebilir. Gaz soğurmalı cihazlar bir miktar daha ağrılıdır. Nd Yag cihazlar ışınların derine gitmesi sebebiyle oldukça ağrılıdır. Ağrı eşiği düşük kişiler için tolere edilmesi sorun olabilir. Diode cihazlar ise işlemden sonra daha fazla yanma ve sıcaklık hissine sebep olur.

LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazer epilasyon işlemi sırasında radyasyon veya kimyasal maddeye maruz kalınmaz. Kansorojen etkisi olduğunu gösteren klinik bulgu yoktur.

LAZER EPİLASYONLA HORMONAL BOZUKLUĞA BAĞLI AŞIRI KILLANMA TEDAVİ EDİLİR Mİ?

Bazı kişilerde kıl sorunu hormonal bozukluklara bağlı olabilmektedir. Bu durumda hastanın tıbbi muayenesi yapılmalı ve tahlil sonuçları ile birlikte tedavisi planlanmalıdır. Lazer epilasyon mutlaka tıbbi tedavi ile eş zamanlı olarak yapılmalıdır.

HANGİ EPİLASYON YÖNTEMİ DAHA EKONOMİKTİR?

Kısa dönemde lazer epilasyon pahalı görünebilir, ancak toplan olarak bakıldığında en ekonomik ve en az zaman alan yöntemdir. Sadece 1 yıl içinde ve tüm vücut için toplamda yaklaşık 15-20 saat harcayarak tüylerinizden kalıcı veya çok uzun dönemli olarak kurtulabilirsiniz.

IPL KALICI EPİLASYON SAĞLAR MI?

IPL cihazlarda melanini hedefleyen ışık kaynaklarıdır. Lazerden farklı olarak ürettikleri ışın cilde çarpınca her yöne dağılır ve birim alana uygulayabildikleri enerji seviyesi düşer. Ehil kişiler tarafından kullanılmak kaydıyla hastanın kıl kökleri yüzeye çok yakınsa kalıcı epilasyon sağlayabilir. Genel olarak kalıcılık

Konya Lazer Epilasyon merkezi arayan siz değerli misafirlerimizin konya lazer epilasyon, konya lazer, konya lazer epilasyon fiyatları, konyada lazer, konyada lazer epilasyon, konya lazer epilasyon fiyatları, konya lazer epilasyon fiyatları 2018, konya lazer epilasyon fiyatları konya 2019,  konya lazer epilasyon fiyatları konya 2020, konya lazer epilasyon yapan yerler, konya lazer yapan yerler, konya lazer fiyatları, konya lazer yorumlar, konya lazer epilasyon yorumlar konusundaki tüm ihtiyaçlarınız için Uzm. Dr. Ayça Tuğrul Konya Lazer Epilasyon merkezine bekliyoruz. Konya lazer, konya lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız. Teşekkür ederiz.

Konya'da Lazer, Konya Lazer Epilasyon, Konya Buz Lazer, Konya Tüm Vücud Lazer Epilasyon, Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılmaktadır.


Konya Lazer, Konya Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Bayan, Konya Lazer Epilasyon Erkek, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Konya Lazer Epilasyon Yorumları, Konya Lazer Epilasyon Merkezi, Konya Lazer Epilasyon Yaptıranlar, Konya Lazer Epilasyon Öneri, Konya Lazer Epilasyon Meram, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Merkezleri Ve Fiyatları, Konya Lazerli Epilasyon Merkezleri, Konya Buz Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon En İyi, Konya Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Hastane Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon İletisim, Konya İğneli Lazer Epilasyon, Konya En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri, Konya Lazer Epilasyon Kampanya, Konya Erkeklere Özel Lazer Epilasyon, Konya Lazer Epilasyon Salonlari, Konya Lazer Epilasyon Fiyatları 2020, Konya Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları, Konya Lazer Epilasyon Ücretleri, Konyada Lazer Epilasyon Yapanlar