Konya Selülit, Konya Selülit Tedavisi, Selülit Tedavisi Doktor, Konya Lazerle Selülit Tedavisi, Konya Lazerle Selülit Tedavisi Fiyatları
 
Selülit

Selülit Derinin derin katmanlarının ve deri altındaki dokuların iltihabına selülit adı verilir. En sık bacaklarda olmak üzere selülit, kollar ve yüz gibi vücudun diğer bölgelerinde de ortaya çıkabilir. Bakteriler, deri içine, yanık, kesik, sıyrık gibi yaralardan veya ekzema, mantar gibi deri hastalıklarına bağlı gelişen çatlaklardan girerek iltihaplanmaya neden olurlar. Deride kızarıklık, şişlik ve ağrı meydana gelir. Ayrıca halsizlik, baş ağrısı ve ateş görülebilir. Bacakta olduğunda kasıktaki, kollarda olduğunda koltuk altındaki lenf bezleri şişer. Bulaşıcı değildir. Tedaviye mümkün olan en erken sürede başlanmalıdır. Hastaların büyük çoğunluğu antibiyotik tedavisine iyi cevap verir. Tedavinin geciktiği veya tedavi edilmediği durumlarda, ülser gelişimine, kas ve kemik dokuya iltihabın yayılmasına, damar iltihaplanmasına (tromboflebit) ve mikrobun kana yayılmasına (sepsis) neden olabilir.

Kozmetik selülitten tamamen farklıdır. Kozmetik selülit deri altı yağ dokusundaki düzensizlik nedeni ile cildin portakal kabuğu görünümü almasıdır. Kilo vermek, spor yapmak ve kozmetik işlemlerle düzelebilmektedir.

Lazerle Selülit Tedavisi Lazerle Bölgesel İncelme

Selülit Nedir Nasıl Oluşur?

Selülit özellikle bayanlarda meydana gelen zayıf ya da kilolu insanlarda oluşan portakal kabuğu görünümüne neden olan durumdur. Selülit; yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması sonucunda hücrelerde sertleşme meydana gelir ve deri ile yağ dokusu arasında fibrotik bantlar, çekintiler oluşur. Buda selülitli bir görünüm ortaya çıkartır.

Selülit genel olarak deri altı yüzeyel yağ tabakasından kaynaklamır. Bu yağ tabakası kilo kaybetmede ve sporda en az değişiklik olan tabakadır. Bu yüzden rejim ve spor selülit gidermede tek başına etkili değildir.

Lazerle selülit tedavisi 4 ana uygulamadan ve çeşitten oluşur.

Diod lazer (915nm), infrared ışık (650nm) enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj ile bu tedavi sağlanmaktadır. Öncelikle infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş, şişmiş, hacim kazanarak genişlemiş yağ hücreleri daha geçirgen bir hale getirilir. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ diod lazer ile eritilerek sıvı hale getirilir ve bu sayede yağ dokularının sağlıklı formuna dönmesi sağlanır. 

Uygulama sonrasında çok daha yumuşak ve hareketli bir duruma sokulan yağ hücreleri, cihazın vakumu ve mekanik masaj ile lenf yollarına aktarılır ve bu sayede vücuttan atılıp arındıra sağlanır. Böylece, lazerle selülit tedavisi uygulama alanında (bacaklar, popo, karın, bel) vücut dolaşımı arttırılır, kollajen ile elastik lif üretimi hızlanır ve yağ hücreleri olması gereken yapılara dönüştürülür, deri ve yağ dokusu arasındaki çekintiler azalarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşir.

Lazer uygulamaları sonrasında; kollajen ve elastik lif yapımının artması ile sadece yağlarda değil derinin üst ve alt yapısı da daha güzel, zarif ve sıkılaşmış bir görünüm kazanır. Lazer XV bir vücut şekillendirme ve bölgesel inceltme sistemidir. Lazer ile selülitlerinizden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin sıkılaşması ve toparlanması sonucunda bölgesel olarak da incelebilirsiniz 

Lazerle Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Bu uygulama diğer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Cihazın üzerinde bir vakum aparatı aleti vardır. Bu sayede dokuyu cihaz kendi içerisine çeker ve buradan lazer ve infrared ışınını dokunun derinlerine kadar iletir. Yni bu lazer yukarıdan tutularak yapılan bir lazer değil, dokuyu içine alarak uygulanılan bir lazerdir. Bu uygulamada vakumun amacı sadece lazer enerjisinin iletilmesi içindir.

Vakum son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe yapılmaktadır. Uygulama esnasında verilen lazer yağları eritip cildi pürüssüzleştirmektedir. Uygulama lenfatik akım yönünde yapıldığından aynı zamanda bir lenfatik drenaj da meydana gelmektedir.

Lazerle Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılmaktadır?

Lazerle selülit tedavisi haftada 2 seansdan toplam 8 seans yapılmaktadır. Seans süreleri yapılacak alanlara ve büyüklüklüklerine göre değişmektedir. 

Kilolu ve geniş yüzey alanı olan bir hastaya zayıf bir hastadan daha fazla zaman ayırmak gerekmektedir. Ani tatil programları ve düğün öncesi gibi durumlarda daha sık seanslar uygulanabilir. Haftada 3-4 seans, hatta gün aşırı gibi.

Lazerle Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

Lazerle bölgesel incelme selülit tedavisi Lazer uygulaması; karın bölgesi, popo, basen, kalça ve üst bacaklara uygulanmaktadır.

Lazerle Selülit ve Bölgesel İncelme Tedavisinin Cilt Rengiyle ve Bronzlukla Bir İlgisi Var mıdır?

Hayır, bu uygulamadaki lazer dalga boyu, frekansları sadece yağ hücesine spesifiktir. Koyu tende, açık tende, yaz boyunca kullanılabilir.

Tedavi Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Selülit tedavisi uygulamasından önce deri yüzeyine hiçbir şekilde parfüm, losyon, çeşitli krem veya otobronzlaştırıcı sürülmemelidir. Selülit tedavisi uygulaması temiz, kuru ve sağlıklı çıplak cilt üzerinden yapılır. Uygulama gününde ve tedavi süresince günlük ortalama 8 bardak su içilmelidir.

Tedavinin Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer  uygulamasının bilinen ciddi bir yan etkisi ya da komplikasyonu bulunmamaktadır. Uygulama esnasında ve hemen sonrasında ciltte meydana gelebilecek hafif kızarıklık, ısı artışı ve karıncalanma hissi o bölgedeki kan dolaşımının arttığını, cilt altı dokuların uyarıldığını gösterir. Bu oluşan minimal etkiler tedaviden hemen sonra geçecektir. Tedavi konforlu, rahatlatıcı ve keyiflidir. Size masaj yapılıyor hissi verir.

Lazerle Selülit Tedavisi Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanmaz?

Hamile ve süt veren annelere, karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara, kanser hastalarına, epilepsi hastalarına ve herhangi bir cilt hastalağı olanlara uygulanmaz.

Selülit Tedavisi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Lazerle selülit tedavisi 2020 fiyatları, uygulama yapılacak alana ( üst bacak, popo, karın vb), tek bir alana ya da birden fazla alana uygulama yapılıp yapılmayacağına, beraberinde ek bir uygulama olup olmamasına, tedavinin seans sayısına göre değişmektedir. Selülit tedavisi fiyatları için kliniğimizi arayabilir, muayene olmaya gelebilirsiniz. Yine tek seansda yapılan thermi tight kalıcı selülit tedavisi fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

+ Bütün kadınlarda selülit oluşabilir! Kadınlarda selülit oluşma oranı erkeklerden çok daha baskındır. Yağlı ve zayıf besleyici yiyecekler tüketmeyin. Metabolizmayı hızlandırın.

+ Selülitlerinizin fazla olması kilolu olduğunuz anlamına gelmez! Selülitler tek tip değildir ve eşit şekillerde oluşmazlar. Selülitlerin oluşma mekanizması kilolu olmanızla direkt ilişkili değildir. Selülitler kilolardan bağımsız bir şekilde de oluşabilir.

+ Selülit dolaşımın daha az olduğu bölgelerde oluşur. Kalçalar, üst ve alt bacaklar, kolların üst kısımlarında selülit oluşabilir. Aktivite azlığıyla da daha fazla oluşur. Günlük spor alışkanlığını arttırın. İyi bir cilt sıkılaştırıcı ve egzersiz ile savaşa başlayabilirsiniz!

+ Sadece kremler yetmez! Egzersiz yapmadan kullanılan selülit kremlerin etkinliği çok azdır. Her gün en az 45 dakika yürümeye çalışın.

+ Antioksidanlardan yardım alın. "Ginkgo biloba" yağ hücrelerinin oksijenlenmesini artıran güçlü antioksidanlardandır. Cilt altı yüzeyde kan dolaşımını artırarak yapıyı güçlendirir, selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

+ Banyoda vücudunuzu düzenli olarak masaj yaparak yıkayın. Günlük kalp yönüne doğru yapılan sert masaj hareketleriyle vücudunuzdaki dolaşımı artırıp selülit oluşumunu azaltabilirsiniz.

+ Elma sirkesi. Kahve veya yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yuvarlak hareketlerle masaj yapmak selülit oluşumunu azaltmaya ve sıkılaşmaya yardımcıdır.

+ Şekere dikkat. Yüksek şeker ve katkı maddesi içeren yiyeceklerden uzak durun.

+ Önce doğallık... Doğal yağ ve besinlerin tüketilmesi, antioksidan içerikli meyve ve sebzeler selülit oluşumunu önleyebilir.

+ Suya dikkat! Günlük en az 2 litre su tüketin.

+ Yeşil çay tüketmek metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını artırır ve selülit oluşumunu önlemeye yardımcıdır.

+ Sihirli ama basit bir karışıma ne dersiniz? Ilık bir bardak suya karıştırılan limon suyu veya elma sirkesi ile bir çay kaşığı bal yine metabolizmanızı hızlandırarak selülit oluşumunu önlemeye yardımcıdır.


Konya Selülit, Konya Selülit Tedavisi, Selülit Tedavisi Doktor, Konya Lazerle Selülit Tedavisi, Konya Lazerle Selülit Tedavisi Fiyatları