Çatlak Tedavisi Konya, Konya Lazerle Çatlak Tedavisi, Konya Lazerle Çatlak Tedavisi Yaptıranlar, Konya Dermaroller Çatlak Tedavisi Yaptıranlar, Konya Çatlak Tedavisi, Konya Çatlak Tedavisi Fiyatları 2021, Prp Çatlak Tedavisi Konya
Çatlak (Stria) Tedavisi

Günümüzün en önemli cilt problemlerinden biri olan cilt çatlakları, derinin genişleme kapasitesinden fazla gerilmesi sonucunda yer yer yırtılması olarak tarif edilebilir. Cildin esnemesini sağlayan elastin yapı hasar görmüştür, deri incelmiş ve bütünlüğü bozulmuştur. İnsan vücudunda görülen çatlaklar ilk olarak, yırtılmanın oluşumu sırasında deri içindeki mikro kanamalar nedeniyle mor ve kırmızı olarak görülmektedir ve son derece kaşıntılıdır, zamanla solarak beyazlaşır ve rengi deri rengine yakınlaşır.

Cilt çatlakları erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülmektedir. En çok görüldüğü vücut bölgeleri; karın, kalça, basen, baldırlar, diz arkaları, göğüs, sırt ve koldur. Aşırı kilo alma, hızlı kilo verme, gebelik, kortizonun fazla miktarda salgılandığı Cushing Hastalığı ve uzun süreli sistemik veya topikal kortizon kullanımı çatlakların oluşumuna yol açan nedenlerdir.

Çatlakların tedavisinde tam başarı elde edilememekle birlikte görünümü belli oranda düzeltilebilir. Bu amaçla uygulanan tedaviler;

+ Fraksiyonel lazer
+ Fraksiyonelradyofrekans
+ Mikro iğneleme
+ PRP
+ Mezoterapi
+ Kimyasal Peeling
+ AWT
+ Mikrodermabrazyon'dur.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Günümüzde güzellik kadınların en değer verdiği unsurlardandır. Bu zamanla bazı şartlar sebebiyle vücuttaki deformasyonlarla değişiklikler gösterebilir. Bunlardan biri de cilt çatlağıdır. Cilt çatlakları, artık kadınların değil erkeklerin, büyüme çağında olan ergenlerin sorunu olmaya başlamıştır.

Ergenlik, aşırı kilo alıp verme, hamilelik, hormonsal değişimler, çatlakların oluşmasına neden olurlar. Yoğun olarak görüldüğü yerler, bel, kalçalar, karın, göğüsler, kollar ve bacaklardır. Vücut bu değişimler sonucu deformazyona uğrar.

Deri bu deformasyonları kaldıramaz ve ortaya cilt çatlakları çıkar.Bu çatlaklar ilk başlarda kırmızı ve mor renktedirler. Zamanla beyaz renge geçiş yaparlar. Çatlakların rengi uygulanması gereken tedavinin şeklini belirler. hamilelik sırasında ortaya çıkan cilt çatlakları karın ve göğüs bölgesinde görülür. Doğum yapıldıktan sonra, vücut eski haline dönemeye başlamasıyla, bu çatlaklar rahatsız edici görüntü sergileyebilir.

Bir çok kozmetik ürün kullanılmasına rağmen kesin bir çözümü zamanla ortaya çıkmaya başlamıştır. Son yıllarda çözüm bulunmuştur. Bu çözüm de Lazerle çatlak tedavisidir.

Çatlakların Sık Görüldüğü Yerler Göğüsler, bel ve karın bölgesidir.

Bel Çevresi

Bel çevresiyle belin üst kısmında görülen çatlaklar her yaşta ortaya çıkabilir. Cinsiyet fark etmeksizin erkekler ve kadınlarda görülmektedir. Bu çatlakların en önemli nedeni kısa sürede dengesiz bir şekilde kilo alıp vermektir. Bu tip çatlakların önlenmesi için beslenme alışkanlığı elde etmek ve kilo alıp vermekten kaçınılmalıdır.

Göğüsler

Göğüsleri saran doku ince ve hassastır. Bu bölgede ki çatlaklar büyüme dönemi olan ergenlik çağında bile görülebilir. Büyüme dönemi hariç en çok bu çatlaklar doğum sonrası görülmektedir.

Karın Bölgesi

Bu bölgede olan çatlaklar gebelik döneminde görülmeye başlanır. Karın yüzeyi genişler ve yıpranır. Esnekliği kaybeder.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Çatlaklar (stria) cilt ve cilt altı dokunun yırtığı yani bir çeşit izidir. İzler gibi çatlağında tam olarak bir tedavisi yoktur, ancak Fraksiyonel lazer ile çatlakların belirginliği 5-6 seans süresinde azaltılabilir.

Günümüzde en sık tercih edilen çatlak tedavisi yöntemi, lazerle çatlak tedavisi yöntemidir. Bu uygulama ile, çatlak olan bölgedeki bağ doku elemanları uyarılarak canlandırılma sağlanmaktadır ve bu sayede çatlağı oluştuğu bölgedeki renk değişimi hafifletilebilmektedir.

Diğer Yöntemler Microdermabrazyon-Micropeeling

Beyazlanmış eski çatlaklarda uygulanan bir yöntemdir. Tuz şeklinde olup alüminyum oksit içerikli tuzların,cilt yüzeyine çarpması ve bunun sonucu problem içeren cildin kontrollü bir şekilde soyulması ve yerine normal sağlıklı, kolajen üretimi artmış ve elastikiyeti sağlam ve zengin cildin yerleşmesini sağlama işlemidir. Mikropeeling işlemi; herhangi bir yaş sınırı olmaksızın cildin kontrollü olarak soyulmasını sağlar. Etkili soyma sayesinde de iyi bir tedavi durumu sağlanır. Kişinin sosyal hayatı etkilenmez.

Mezotarapi

Bu yöntemle çatlakların altında eksilen kolajen yapının uyarılması ve doldurulması amaçlanır. Henüz beyaza dönmemiş, pembe-kırmızı dönemdeki çatlaklarda çok etkili bir yöntemdir. Gerekli ilaçlar, çatlağın bulunduğu bölgede ki cildin içine verilir.

Karboksiterapi

Medikal hale getirilmiş karbondioksit gazının bölgesel yağ birikimi, selülit, özellikle gebelik ve ergenlik dönemindeki hızlı büyüme sonrasında gelişen çatlak ve sarkma olan alanlarda, cilt içerisine veya cilt altına düzgün olarak enjekte edilmesi yöntemidir.

Lazerle Çatlak Tedavisi 2020 Fiyatları

Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve ücretleri öğrenmek için kliniğimize başvurmanız gerekmektedir.

Konya'da lazerle çatlak tedavisi uygulaması, Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılmaktadır.


Çatlak Tedavisi Konya, Konya Lazerle Çatlak Tedavisi, Konya Lazerle Çatlak Tedavisi Yaptıranlar, Konya Dermaroller Çatlak Tedavisi Yaptıranlar, Konya Çatlak Tedavisi, Konya Çatlak Tedavisi Fiyatları 2021, Prp Çatlak Tedavisi Konya