Konya İple Yüz Germe, Konya İple Yüz Germe İplikle Askılama, Konya İple Yüz Germe Fiyatları 2024, Konya İple Yüz Germe Yaptıranlar, Konya İple Yüz Germe Fiyatları 2024 Kadınlar, İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı, İple Yüz Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler, Konya İp Askı Yüz Germe Yaptıranlar
İple Yüz Germe İplikle Askılama

İple Yüz Germe İplikle Askılama, son yıllarda ameliyatsız yüz germe farklı şekillerde ilerleme göstermiştir, bunlardan bir taneside iplerle yapılan yüz askılama,iple yüz germe yöntemidir. Bu yönteme ülkemizde yüz askılama, kılçıklı ip, altın iplik, FTC lift, V lift, ultra matrix ağı da denilmektedir. Dünya literatüründe ise kontur lifti, thread lift, Silhoutte lift (silüet lift) dir. Yöntemin ilk çıkanı yıllar önce uygulanan Aptos iplikleridir.

İple yüz askılama ya da iple estetik, PDO dan yapılan özel ameliyat ipliklerinin, şeklinin ve yapısının değiştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu iplikler çok incedir, sarmalları ve yapıları farklıdır, cildin altında zamanla erir, ancak dokuya zarar vermez ve reaksiyon göstermez. İplikler incelikleri sayesinde cilt altında hissedilmez.

İple askılama yapılarak gerçekleştirilen ameliyatsız yüz germe estetiği 2 sene kadar sizi daha iyi gösterecektir.

İplikle Askılama İple Yüz Germe Kimlere Yapılır ?

Ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen, ameliyatın yan etkilerinden çekinen vede iyileşme dönemi yaşamak istemeyen hastalara uygulanılan bir yöntemdir. Özellikler aşırı derecede sarkması olmayan, cildin daha gergin olmasını isteyen 30 - 65 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır. Asıl amaç yüz germe, boyun germe, sarkmaların düzeltilmesidir.  Aynı zamanda daha genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla vede yine bazı iplikler kullanılarak nazolabial bölgede ve kırışıklıklarda dolgu benzeri etki yaratmada da kullanılır. Kırışıklıkları düzeltmede oldukça iyi bir yöntemdir.

İple Askılama Estetiği Hangi Alanlarda Kullanılır ?

+ Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında
+ Boyun sarkmalarının giderilmesinde
+ Çene çevresinde
+ Ağız çevresi çizgileri ve kırışıklıkları
+ Kaş kaldırmada
+ Alın, kaş arası, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde
+ Dudak üstü sigara çizgilerinin düzeltilmesinde
+ Burun yanak dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde
+ Göz altı oluğunun düzeltilmesi
+ Karın, kol sarkması gibi durumlarda vücutta da bazı durumlarda kullanılabilmektedir.

İple Askılama İple Yüz Estetiğinin Etki Mekanizması Nedir?

Cilt altına yerleştirilen ipler zamanla erimektedir, buda dokunun yara iyileştirme özelliğini tetikler, iplerin yaptığı dokudaki stimulasyon, ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda bir elevasyon sağlanır.

İple Yüz Germe Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır ?

Uygulama kremle uyuşturarak ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Sarkmanın ya da yapılacak uygulamanın çeşidinine göre uygun ipler seçilir ve cilt altına yerleştirilir. Uygulama son derece basittir, hasta hemen normal hayatına dönebilir. İple askılama işlemi yapılacak işlem türüne bağlı olarak ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

Farklı endikasyonlarda farklı ipler kullanılmaktadır. Cildi yenilemek amacıyla, tazeliğini sağlamak amacıyla mono denilen ipler kullanılırken, sarkık bir dokuyu düzeltmede ise cog denilen daha fazla kılçık içeren ipler kullanılır. Yine askılamada ve kırışıklık açmada screw denilen ipler kullanılmaktadır. Dolgu etkisi yaratmada spring denilen ipler kullanılmaktadır. Yüz askılamada bu iplere benzer şekilde sihoutte soft denilen ipler mevcuttur.

İple yüz germe ya da iple yüz germe estetiği, yüz yanak dolgu uygulamalarıyla, botilinum toksinle, ulthera ile de kombine edilerek yapılabilmektedir.

İple Yüz Germede İyileşme Süreci

Hastalarar iple askılama sonrasında hemen normal hayatına devam eder. İğne yerlerinde hafif şişlik, bazende küçük morarmalar olabilir. Hastalar yüz bölgesine buz uygulaması yapabilirler.

Sonrasında hastaların yüzlerine aşırı hareket ettirmeleri ve baskıyla ovuşturmaları yasaklanır. Hastalara 5 gün süreyle antibiotik tedavisi önerilir.

İple Yüz Germede Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

İple yapılan yüz gençleştirme uygulamalarında eğer cog iplerle askılama yapılmışsa sonuç hemen o anda belli olur. Gerek diğer iplerde gerek de cog iplerle yapılan askılamada netice 1 ayda alınmaya başlanır, 3 ayda etki tam olarak görülür.

İple Askılama Ameliyatsız Yüz Germe Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?

İple yüz germe uygulama sonrası çok hafif şişlik, bazen iğne giriş yerlerinde morarma yaşanabilir. İyi bir teknikle yapıldığında belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İple Askılama Fiyatları Nelerdir ?

İple yüz germe 2020 fiyatları, iplikle yüz askılama ücretleri tamamen yapılacak işleme bağlı olarak değişmektedir. Sabit bir fiyatı yoktur. Hastanın durumuna göre kullanılacak, tercih edilecek ip çeşidine, ip sayısına, uygulama tipine göre değişmektedir. Örneğin sarkmış bir yüze uygulanan iple askılama yöntemiyle, kırışıklık için ya da hacim kazandırmak için uygulanan iple yüz gençleştirme tedavisi farklıdır. Bazen bunların hepsi aynı hastada uygulanmaktadır. Dolayısıyla iple askılama fiyatlarını değişmektedir. İple yüz germe estetiği ya da iple askılama fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.
 


Konya İple Yüz Germe, Konya İple Yüz Germe İplikle Askılama, Konya İple Yüz Germe Fiyatları 2024, Konya İple Yüz Germe Yaptıranlar, Konya İple Yüz Germe Fiyatları 2024 Kadınlar, İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı, İple Yüz Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler, Konya İp Askı Yüz Germe Yaptıranlar