Konya Scarlet S, Konya Scarlet Yüz Germe, Konya Scarlet S Yaptıranların Yorumları, Konya Scarlet S Öncesi Sonrası, Konya Scarlet S Uygulaması Fiyatları, Konya Ameliyatsız Yüz Germe Konya, Altın İğne Fiyatları Konya, Konya Scarlett Altın İğne, Altın İğne Fiyatları 2020, Konya Altın İğne Yaptıranlar Yorumlar, Altın İğne Konya
Scarlet S

Scarlet S, ABD Silikon Vadisinde geliştirilmiş “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Bu sistemde özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi verilmektedir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Altın Frekans olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir.

0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına Radyo Frekans enerjisi veren bu sistem cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar. Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılarlar. Cilt volüm kazanarak daha genç bir görünüm kazanır.

En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.

KULLANIM ALANLARI

+ Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
+ Volumetrik Cilt Germe & Lifting
+ Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
+ Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
+ Boyun ve Gıdı Toparlama
+ İnce Kırışıklıkların Tedavisi
+ Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
+ İnflamatuar Akne Tedavisi
+ Genişlemiş Gözenek Tedavisi
+ Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
+ Sebum Dengelenmesi
+ Yüz Telenjiektazileri Tedavisi
+ Pigmente Lezyon (Leke) Tedavisi
+ Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
+ Hiperhidroz Tedavisi
+ Vücut Sıkılaştırma
+ Kol Sarkmalarının Giderilmesi

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

+ Limitsiz atış yapabilen başlıklar
+ Tüm yaş gruplarına uygulanabilir
+ Yan etki oluşmaz
+ İğne izi kalmaz
+ Morarma ve kanama oluşmaz
+ Geri dönüşümlü yüz şekillendirme imkanı sunar
+ Biometrik RF (Sadece invaziv RF, kök hücre ve PRP ile birleştirilebilir.
+ Düşük RF enerjisi kullanarak saç gelişimi

AVANTAJLAR

+ Minimum ağrı-Şoksuz iğne teknolojisi
+ Hızlı ve kolay uygulama
+ Kısa iyileşme süresi
+ Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi
+ v3.5 mm’ye varan derinlik kontrolü
+ 0.1 mm’lik ayarlanabilir derinlik arttırabilme (0.5 mm- 3.5 mm)
+ Kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı
+ Pürüzlü cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu
+ 1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesi


NEDEN SCARLET S?

Altın Frekans ve Altın İğne olarak da bilinen Scarlet S ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir.

Scarlet S tedavi için gerekli olan enerjiyi hedeflenen dokuya tam olarak iletebildiğinden hasta memnuniyet oranı çok yüksektir dokuya gereken enerji tam olarak iletilemezse hasta memnuniyeti elde etmek imkansızdır.

Scarlet S yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin artırılması sağlanır. Böylelikle benzeri cihazlara göre daha efektif etki alınır ve seans ihtiyacı da azalır.

UYGULAMA SONRASINDA YAN ETKİ OLUŞUR MU?

Scarlet S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir.
Şoksuz altın iğne teknolojisine sahiptir. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Scarlet S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

KAÇ SEANS UYGULANIR?

1 ay aralarla 3 seans uygulama idealdir.Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir.
İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

UYGULAMA SONRASI HERHANGİ BİR BAKIM GEREKİR Mİ?

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir.

SCARLET S HANGİ UYGULAMALAR İLE KOMBİNE EDİLEBİLİR?

Scarlet S uygulaması vitamin ve PRP tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.

0,1 MM’LİK HATAYA BİLE İZİN VERMEZ!

3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında da aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikroiğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle farkedilir.

SCARLET (Mikroiğneli radyofrekans) ameliyatsız yüz germe

Scarlet, ameliyatsız yüz gençleştirmede kullanılan son teknolojidir. Özel tasarlanmış mikroiğnelerle yüksek frekanslı elektriksel uyarım yapılarak cilt altında kollojen lifler uyarılarak derinin yenilenmesi sağlanır. Ciltte gençleştirme, elastikiyet kaybının giderilmesi, ameliyatsız yüz germe, sarkma giderme, sivilce izi ve yara izlerininin giderilmesi gibi bir çok alanda hizmet veren Fraksiyonel radyofrekans sistemi, 16 yaş üzeri önemli sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir.

Benzeri cihazlara göre daha efektif etki yaparak seans ihtiyacını azaltan cihaz, sadece yüz ve boyun bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 atış yapmaya izin verir, bu da ciltte 50.000 kolon açma ve bu alana radyo frekans dalgası vermeye imkan sağlar.

Altın iğne olarak da adlandırılan fraksiyonel radyofrekans sistemi, ciltteki farklı problemleri ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle tedavi etmektedir. Ameliyatlı tedaviye göre çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, ağrısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi en önemli tercih sebebidir.

Hangi durumda, kimlere uygulanır?

+ Cilt germe (Lifting)
+ Ciltte yenileme ve gençleştirme (Total cilt rejuvenasyonu)
+ Elastikiyet kaybı tedavisi (Cilt sıkılaştırma)
+ Skar tedavisinde (Akne izleri, keloid vs.)
+ Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi 
+ Gözenek sıkılaştırılması
+ Ciltteki ton farklılıklarının giderilmesi
+ Yüz ve çene hatlarını belirgenleştirme
+ Boyun ve gıdı toparlama
+ Genişlemiş gözenek tedavisi
+ Yüz elenjiektazileri (Damar genişlemesi) tedavisi
+ Pigmente lezyon tedavisi (Çiller, yaşlılık lekeleri, karaciğer lekeleri, değişik doğum lekeleri vb.)
+ Stria (Cilt çatlakları) tedavisi
+ Hiperhidroz (Aşırı terleme) tedavisi
+ Sebum (Ciltte yağ salınımı)  dengelenmesi
+ Vücut sıkılaştırma
+ Kol sarkmalarının tedavisi
+ Uygulama ağrılı mı, ne kadar sürer?
+ İşlem öncesi uygulanabilen anestezik etkili kremler sayesinde hafif bir hassasiyet dışında iyi tolere edilir. Yaklaşık 40 dakika sürer. Bu süre kişiye değişkenlik gösterebilir. Uygulama sonrasında palteletten zengin plazma (PRP) yapılması etkiyi arttırabilir.

İşlem sonrasında özel bakım gerekir mi, herhangi bir yan etkisi var mıdır?

İşlem sonrası birkaç saat süren hafif bir kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık gün içerisinde kaybolur. Ertesi gün normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Ciltte biraz kuruluk olabilir. Birkaç gün cildi soyucu etkisi olan ürünler kullanılmamalıdır. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.

Ne kadar aralıklı kaç seans uygulanır?

Bir ay aralıklı 3 seans uygulanır. Etkisi 1 yıl devam eder. Yaşlanma deva eden bir süreçtir. Ertesi yıl gereksinime göre uygulanabilir.

Diğer uygulamalar ile devamı nasıl olmalıdır?

Radyofrekans işleminden birkaç hafta sonra dolgu, botoks işlemi yapılabilir.

Konya'da Scarlet S Cihazı ve tedavi uygulaması, Uzm. Dr. Ayça Tuğrul tarafından yapılmaktadır.


Konya Scarlet S, Konya Scarlet Yüz Germe, Konya Scarlet S Yaptıranların Yorumları, Konya Scarlet S Öncesi Sonrası, Konya Scarlet S Uygulaması Fiyatları, Konya Ameliyatsız Yüz Germe Konya, Altın İğne Fiyatları Konya, Konya Scarlett Altın İğne, Altın İğne Fiyatları 2020, Konya Altın İğne Yaptıranlar Yorumlar, Altın İğne Konya