Konya'da en iyi lazer epilasyon
Konya'da En İyi Lazer Epilasyon

Lazerle tüy azaltma

Lazerle tüy azaltma, saç üreten kıl köklerini yok etmek için lazer ışını kullanan tıbbi bir prosedürdür. Bu kalıcı bir çözüm olmasa da gelecekteki saç büyümesini geciktirir. Bu tedavi vücudun istenmeyen tüylerin ortaya çıktığı pek çok yerinde kullanılabilir.

Ağda, tıraş ve cımbız işlemine alternatif olarak lazer epilasyon oldukça güvenli ve ağrısız bir tedavidir. Ayrıca kadınlar için bir nimet olan neredeyse kalıcı saç dökülmesine yol açar. Lazerler, istenmeyen tüylerin yüz ve vücuttan alınmasında faydalıdır. Lazerler seçici olarak koyu, kalın tüyleri hedefleyebilir ve çevreleyen cilde zarar vermez.

Tedavi seçenekleri

Lazer epilasyon, lazer adı verilen konsantre bir ışık demeti kullanarak istenmeyen tüyleri alan tıbbi bir prosedürdür. Lazer epilasyonun bir dermatolog veya güzellik uzmanı tarafından yaptırılması en iyisidir, bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak önceden bir danışma. Uzman, sizin için iki ila altı seans lazer epilasyon tedavisi önerebilir. Lazer saçınızın köklerini hedef alır, bu nedenle tedaviden altı hafta önce yolma, ağda yapma ve elektrolizi durdurmalısınız.

Bu tedavi saç uzamasını uzun süre geciktirir ve saç yeniden çıktığında belirgin şekilde daha ince olmalıdır. Lazer epilasyonun daha iyi ve daha etkili sonuçları için bakım tedavisine ihtiyacınız olabilir. Medcare Dubai veya Sharjah'da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Tedavi sonrası bakım:

Medcare'in Dermatoloji Merkezi'ndeki uzmanlar, lazer epilasyonunun en son teknolojileri konusunda eğitilmiştir ve prosedür sırasında hastalara en az rahatsızlık sağlamak için beceri ve deneyimlerini kullanırlar.

Güneşe maruz kalmak lazer epilasyonunu daha az etkili hale getirir ve tedavi sonrasında komplikasyonlar yaşayabilirsiniz.
Tedaviden sonraki birkaç gün cildiniz güneş yanığı hissedecek ve onu yatıştırmak için soğuk kompres kullanmanız gerekebilir.

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Lazer Epilasyon tüm vücut için güvenlimidir?

C: Evet, lazer epilasyon göze yakın olmak dışında yüzün ve vücudun her yerinde güvenle yapılabilir.

Lazer Epilason sonuçları neden kişiden kişiye göre değişir?

C: Tedavi, saçtaki pigment tarafından emilen, saç köklerine zarar veren ve saç büyümesini önleyen bir lazer ışını içerir. Kılın pigmentinin ışığı emmesi gerektiğinden, ancak cildin pigmentini absorbe etmediğinden, bu tedavi en çok açık tenli ve koyu saçlı kişilerde işe yarar. Dermatoloğunuz lazer epilasyonun işinize yarayıp yaramayacağını tartışacaktır.

Lazer Epilason Ağrı ve Sancı Yapar mı?

C: Bazı kişilerde, tedaviden birkaç saat sonra kendiliğinden kaybolan kızarıklık ve şişlik görülür. Daha şiddetli reaksiyon veya rahatsızlık durumunda doktorunuza danışınız.

Tedaviler arasında ne gibi önlemler almam gerekir?

C: Planlanan tedavileriniz arasında güneşe maruz kalmaktan kaçının ve o bölgedeki saça iplik takmaktan veya ağda yapmaktan kaçının. Cildinizi olabildiğince hafif tutmak, tedavinizi daha etkili hale getirecektir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcıdır?

C: Lazer epilasyon tedavisinin ömrü, kıl köklerinin nasıl tedavi edildiği ve hastanın cilt rengi gibi farklı faktörlere bağlıdır.

Lazer Epilasyonun kalıcılığını etkileyen faktörler nelerdir?

C: Tedavinin uzun ömürlülüğünü etkileyen iki faktör vardır. Birincisi, saç köklerinin tamamen tahrip olup olmadığı veya sadece zarar görüp görmediği. Hasar görmüş saç kökleri saç büyümesine neden olabilirken, tahrip olmuş saç kökleri kalıcı epilasyon sağlar.

İkinci olarak, açık tenli bireyler, lazeri absorbe etmek için yeterli pigmente sahip olmadıklarından ve bu nedenle, folikülleri yok etmek için yeterli ısı üretilmediğinden bir miktar yeniden büyüme görebilirler. Bununla birlikte, etkinliği sağlamanın daha iyi bir yolu, doktorunuzun önerdiği bakım seanslarıyla düzenli olmaktır.

Lazer Epilasyon Güvenli mi?

C: Lazer epilasyon prosedürü, diğer birçok prosedür gibi tamamen güvenli olsa da, birkaç yan etkisi vardır. Bir yama testi genellikle cildinizin tedaviye uygun olup olmadığını veya tedavi sırasında veya sonrasında oluşabilecek yan etkilere işaret edip etmediğini ortaya çıkarır.

Lazer Epilasyonun yan etkileri var mı?

C: Yüksek ısılı lazerler saç uzamasını geciktiren radyasyon yayar ve bu da şişmeye, tahrişe, pigmentasyon değişikliklerine vb. Neden olabilir. Kızarıklık ve hassasiyet en yaygın yan etkilerden ikisidir. Bazı insanlar da tedavi edilen bölgede kabuklanma yaşayabilir. Bu semptomları iyileştirmek için merhemler sağlanabilir, ancak herkesin bu yan etkileri yaşamayacağını unutmamak önemlidir.

Lazer Epilasyon Ağrılı bir işlem mi?

C: Çoğu insanın inandığının aksine, lazer epilasyon tamamen ağrısız değildir, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre bir ışık demeti kullanmayı içerir. Bu ışın, büyümeyi geciktirmek için saç köklerine saldırır ve rahatsızlık veya batmaya neden olabilir.

Ancak diğer tüy alma teknikleriyle karşılaştırıldığında daha az acı verir ve sonuçlar çok daha uzun sürer.

Lazer Epilasyonda ağrıyı etkileyen faktörler nelerdir?

C: Temel faktörlerden biri, tedavi edilen vücut kısmıdır. Örneğin koltuk altı ve bikini bölgesinde daha ağrılıyken, sadece yüzde ve kollarda iğne batması hissi veriyor. Bölgeye ayrıca hissettiğin ağrı miktarını önemli ölçüde azaltan uyuşturucu bir krem ​​sürülür.

Acı korkusunun sizi istenmeyen tüylerden kurtarmasına izin vermeyin. Medcare Dermatologlardan bugün randevu alın.

Lazer Epilasyon için kaç seansa ihtiyaç vardır?

C: Lazer epilasyon sonuçlarının gösterilmesi dört ila altı seans sürebilir. Ancak, tedavi edilen bölgeye, saç kalınlığına ve cilt tipinize bağlıdır.

Bir erkeğin göğsündeki, alt bacaklarındaki ve koltuk altlarındaki gibi kaba, kalın kılların tedavisi ince saçlara göre daha uzun sürer.

Sonuçlar aynı zamanda seanslarınız için ne sıklıkla geri geldiğinize de bağlıdır; daha kalıcı bir etki elde etmek için birkaç takip seansı gerekecektir.

Yaklaşık dört hafta arayla dört ila altı seansla saç uzamasını% 70-80 oranında azaltabilirsiniz.

Vücudunuzdaki istenmeyen tüyler için kalıcı bir çözüm mü istiyorsunuz? Bugün bir Medcare uzmanından randevu alın.

Elektrolizin Lazer Epilasyondan Farkı Nedir?

C: Lazer epilasyon, tedaviden sonra şişme, tahriş, pigmentasyon değişiklikleri vb. Neden olabilen radyasyonu yaymak için yüksek ısılı lazerler kullanır. Elektroliz ise cilde kısa dalga radyofrekans yayan bir epilatör cihazı yerleştirir. Bundan dolayı tedavi sonrası nadiren ağrı ve şişlik meydana gelir.

Lazer epilasyon, göz çevresi dışında vücudun herhangi bir yeri için uygundur. Elektroliz de çok yönlüdür ve vücudun her yerinden epilasyon için kullanılabilir. Ancak lazer tedavisi ile mümkün olmayan kaşlarda da kullanılabilir.

Ek olarak, hem lazer epilasyon hem de elektroliz kalıcı sonuçlar sağlarken, elektroliz için birden fazla takip seansı gerekebilir.

Sonuç olarak, her iki tüy alma prosedürünün de etkili olduğunu söyleyebilirim, ancak karıştırılmaması önerilir


Konya'da en iyi lazer epilasyon