Lazer epilasyona başlamadan önce bilmeniz gereken 12 şey
Lazer epilasyona başlamadan önce bilmeniz gereken 12 şey

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, buna bir bütçe ayırmalısınız. Lazer Epilasyonun sizin için doğru olduğundan emin olmak için önce gerçekleri ve yan etkileri bilmeniz çok önemlidir. Epilasyon söz konusu olduğunda, ağdadan ipliğe ve tıraştan cımbızlara kadar çok farklı seçenekler vardır, ancak lazer epilasyon, vücut tüylerinden kurtulmak için daha kalıcı bir yaklaşım sunan birkaç seçenekten biridir.

1. SÜREÇ SESLİ, KÖTÜ DEĞİL

Lazer epilasyon saçtaki pigmentte bir lazer ışığı göndererek çalışıyor. “Bu (ışık) ısıya dönüşüyor, bu da saç folikülüne ve saç ampulüne zarar veriyor.” Burnumun, çenemin ve alnımın yakınındaki daha ince ciltlerde daha acı verici bulduğum hızlı ve keskin bir ağrı olduğunu gördüm. Neyse ki bana kullanılan lazerler, gerçekten yardımcı olan bir soğutma mekanizması (temelde sürekli çalışan soğuk hava patlaması) vardı.

2. SEANSLAR

İlk tedavinizden sonra bir farkın görülmesi iki veya üç hafta sürer ve tam sonucu almak için 8-12 seans uygulanabiliyor. 2 seans veya 8 hafta sonra gerçek sonuçlar görmeye başladım. Ayrıca randevularınızla gerçekten düzenli olmalısınız, çünkü saç foliküllerinin hepsi büyümelerinin farklı aşamalarındadır, bu nedenle her birinin zaptedilme şansı olduğundan emin olmak istersiniz.

3. LAZERDEN ÖNCE ALANA TRAŞ UYGULANMASI

Lazer, cildin yüzeyinde tüylerle reaksiyona girerek bazı tahrişe neden olabilir.

4. GERÇEKTEN GÜZEL BİR HIZLI SÜREÇ

Tam randevuları için gidiyorum ve başlangıçta hızlı sohbet ve makyaj temizleme da dahil olmak üzere sadece 20 dakika sürüyor.

5. SONRAKİ GYM'E GİDEMEZSİNİZ

Lazerden gelen ısı 24 saat boyunca cildinizde kalır, böylece spor salonu, sauna, sıcak duşlar almamalısınız. Bunu yaparsanız, bakterilerin çoğalması ve leke kalması için sıcak bir ortam yaratma riskiniz vardır.

6. GÜNEŞ HAKKINDA CİDDİ DÜŞÜNMEYE HAZIR OLUN

Dermatoloğunuz sizin için en iyi olanı önerecektir, ancak tedaviden önce ve sonra mümkün olduğunca güneş banyosu ve güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız gerekebilir. Ayrıca bronzlaşmanız varsa tedavinize başlamadan önce kaybolmasını beklemeniz gerekir. Dermatoloğunuz, bir sonraki randevunuzun zamanlamasını etkileyebilecek bir tatilinizin olmadığından emin olmak için yaklaşan tatiller hakkında sizinle görüşecektir.

7. LAZER TEDAVİSİ BAZI DURUMLARDA DAHA FAZLA BÜYÜME

Doğru, belirli saç tipleri daha uzun ve daha kalın büyümeye teşvik edilebilir. Ancak endişelenmeyin, saç uygun değilse dermatoloğunuz size bildirecektir.

8. GÜZELLİK REJİMİNİZİ VE ÜRÜNLERİ DEĞİŞTİRMENİZ GEREKİR

Ovma, glikolik asit ve retinol kremleri tedaviden 2 gün önce ve sonra kaçınılmalıdır. Ayrıca yüz sislerini kullanmaya başladım ve biraz daha kurudukça rejime ekstra nemlendiriciler ekledim. Lazerden önce ve sonra 2 haftalık bir süre için kimyasal kabuklardan kaçınmanız ve benzer şekilde sahte bronzluk kullanmadan önce 1-2 hafta beklemeniz önerilir.

9. LAZER SAÇ KALDIRMA BİR FAYDASINDAN DAHA FAZLASI

Daha net, pürüzsüz bir cilt ve kalıcı tüy azaltmanın yanı sıra, lazer epilasyon, içe doğru büyüyen tüylerin azaltılmasına ve cildin daha az tahriş olmasına yardımcı olmak gibi faydalara da sahiptir. Bunun nedeni, tedavinin saçların düz bir şekilde büyümesini teşvik etmesidir.

10. BOYA ve KREM KILLARI TIKLAYABİLİR

Koparma, cilalama ve ağartma işlemi engeller. İşlem boyunca tüysüz olmak istiyorsanız, bunun yerine tıraş yoluna gidin. Her tıraşın daha uzun süre dayanması için bu ipuçlarına ihtiyacınız olacak.

11. TÜM CİLT TONLARINDA ÇALIŞIR

Saçın sadece lazeri çekecek kadar karanlık olması gerekir. Pigmentli veya koyu ten tonlarını tedavi etmek için daha güvenli olan uzun atımlı NDYAG lazerler kullanır.

12. BELLİ PERİYOTLARDA LAZER EPİLASYONA DEVAM ETMELİSİNİZ

Çoğu insan kıl ve tüy büyümesinde yüzde 90 kalıcı azalma olduğunu bildirir, ancak dalgalanan hormonlar kıl ve tüylerin yeniden büyümesini sağlayabilir.
 


Lazer epilasyona başlamadan önce bilmeniz gereken 12 şey