Lazer Epilasyonun Faydaları ve Lazer Epilasyon için Hazırlama Nasıl Olmalı, Lazer Epilasyon Sırasında Ne Beklenir?
Lazer Epilasyonun Faydaları

İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağdadan memnun değilseniz, lazer epilasyonu düşünmeye değer bir seçenek olabilir.

Lazer epilasyon, ABD'de en yaygın olarak yapılan kozmetik prosedürlerden biridir. Saç foliküllerine yoğunlaştırılmış ışığı ışınlar. Foliküllerdeki pigment ışığı emer. Bu saçı yok eder.

Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazerler, istenmeyen tüyleri yüz, bacak, çene, sırt, kol, koltuk altı, bikini çizgisi ve diğer alanlardan çıkarmak için yararlıdır.

Lazer epilasyonun faydaları şunları içerir

Hassas. Lazerler, çevresindeki cildi hasar görmeden bırakarak koyu, kaba kılları seçici olarak hedefleyebilir.

Hız. Lazerin her nabzı saniyenin bir kısmını alır ve aynı anda birçok kılı tedavi edebilir. Lazer, saniyede yaklaşık dörtte biri kadar bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan daha az bir sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacaklar gibi büyük alanlar bir saat kadar sürebilir.

Öngörülebilirlik. Çoğu hastada ortalama üç ila yedi seanstan sonra kalıcı saç dökülmesi görülür.

Lazer Epilasyon için Hazırlama

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden sadece `` zapping '' den daha fazlasıdır. Potansiyel riskleri gerçekleştirmek ve taşımak için eğitim gerektiren tıbbi bir prosedürdür. Lazer epilasyon almadan önce, prosedürü gerçekleştiren doktor veya teknisyenin kimlik bilgilerini iyice kontrol etmelisiniz.

Lazer epilasyon yapmayı planlıyorsanız, tedaviden önce altı hafta boyunca kopma, ağda ve elektrolizi sınırlamanız gerekir. Çünkü lazer kılların köklerini hedef alır, bunlar balmumu veya koparma ile geçici olarak çıkarılır.

Ayrıca tedaviden önce ve sonra altı hafta boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Güneşe maruz kalma, lazer epilasyonunu daha az etkili hale getirir ve tedaviden sonra komplikasyonları daha olası hale getirir.

Lazer Epilasyon Sırasında Ne Beklenir?

İşlemden hemen önce, tedavi edilecek saçlarınız cilt yüzeyinin birkaç milimetre üzerine kırpılır. Genellikle topikal uyuşma ilacı lazer işleminden 20-30 dakika önce lazer darbelerinin sokmasına yardımcı olmak için uygulanır.Lazer ekipmanı, cildinizin yanı sıra tedavi edilen saçınızın rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacaktır. renk.

Kullanılan lazere veya ışık kaynağına bağlı olarak, siz ve teknisyenin uygun göz koruması kullanmanız gerekecektir. Ayrıca cildinizin dış katmanlarını soğuk bir jel veya özel bir soğutma cihazı ile korumak gerekecektir. Bu, lazer ışığının cilde nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Ardından, teknisyen tedavi alanına bir ışık atışı verecek ve en iyi ayarların kullanıldığından emin olmak ve kötü reaksiyonları kontrol etmek için alanı birkaç dakika izleyecektir.

İşlem tamamlandığında, herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için buz paketleri, antienflamatuar kremler veya losyonlar veya soğuk su verilebilir. Bir sonraki tedavinizi dört ila altı hafta sonra planlayabilirsiniz. Saçların büyümesi durana kadar tedaviler alırsınız.

İyileşme ve Riskler

Bir iki gün sonra cildinizin işlenmiş alanı güneş yanığı gibi görünür ve hissedilir. Soğuk kompresler ve nemlendiriciler yardımcı olabilir. Yüzünüz tedavi edilmişse, cildiniz kabarmadığı sürece ertesi gün makyaj yapabilirsiniz.

Önümüzdeki ay boyunca tedavi edilen saçlarınız dökülecek. Tedavi edilen cildin renginde geçici değişikliklerin önlenmesine yardımcı olmak için bir sonraki ay güneş koruyucu kullanın.

Kabarcıklar nadirdir, ancak daha koyu tenli kişilerde daha olasıdır. Diğer potansiyel yan etkiler şişme, kızarıklık ve skarlaşmadır. Kalıcı skar veya cilt rengindeki değişiklikler nadirdir.

Lazer Epilasyon Maliyetleri

Plastik Cerrahlar Derneği'ne göre, lazer epilasyon için ortalama maliyet seans başına fiyatlar değişir. Maliyet, aşağıdakileri içeren faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişir:

+ Tedavi edilen alanın büyüklüğü ve tedavi için gereken süre
+ Gerekli tedavi sayısı
+ Bir doktorun veya başka birinin prosedürü gerçekleştirip gerçekleştirmediği
+ Ülkenin prosedürü uyguladığınız bölümü

Özel durumunuz için maliyet hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bir konsültasyon isteyin.


Lazer Epilasyonun Faydaları ve Lazer Epilasyon için Hazırlama Nasıl Olmalı, Lazer Epilasyon Sırasında Ne Beklenir?