Peeling Çeşitleri Nelerdir
Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitleri Nelerdir?
Yüzündeki peeling maskesini soyan kadınPeeling yaparak cildinizde istediğiniz sağlıklı, ışıltılı ve pürüzsüz görünüme kavuşmak için öncelikle hangi peeling ürünlerine ihtiyacınız olduğunu belirlemenizde fayda var. Bu kararı verirken cilt tipinizi ve cilt sorunlarınızı dikkate almalısınız. Cildiniz için en uygun peeling’i uyguladığınızda ise peeling işleminden daha yüksek verim alabilirsiniz. Peki ihtiyacınız olan peeling çeşitleri hangileri olabilir? Bu soruya üç temel peeling çeşidiyle yanıt verebilmek mümkün. İşte cildiniz için uygulayabileceğiiz peeling türleri…

Yüzeysel Peeling
Adından da anlaşılacağı üzere yüzeysel peeling, cildin en üst tabakasına uygulanır. Çok büyük cilt sorunları olmayan kişiler için yüzeysel peeling ideal bir yöntemdir. Hafif düzeydeki sivilce izlerini onarmak, cilt rengini eşitlemek, cildi ölü hücrelerden arındırmak, güneşin neden olduğu hasarları yatıştırmak istiyorsanız yüzeysel peeling türüne başvurabileceğinizi söyleyebiliriz. Son derece pratik bir işlem ile uygulayabileceğiniz yüzeysel peeling, cildinizdeki solgun görüntüyü de ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Orta Derinlikte Peeling
Ciltteki epidermis tabakasının altında bulunan ve vücudu darbelere karşı korumakla görevli dermis katmanına kadar etki eden orta derinlikte peeling işlemleri, özellikle derin sivilce izleri, yaralar ve lekelere sahip kişiler için uygun. Ancak bu bakım yönteminden en sağlıklı sonuçları alabilmek için uygulamayı uzmanlara bırakmakta büyük yarar var.

Orta derinlikte peeling uygulaması, cildin daha derinine işlediği için genellikle ciltte kızarıklık veya yanma hissi oluşabiliyor. Fakat bu hissiyatların geçici olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca cildin hasar gören yüzeyi belli bir süre sonunda dökülüyor. Böylece peeling’in cilt sorunlarınıza büyük ölçüde etki ettiğine kendi gözlerinizle şahit olabiliyorsunuz.

Derin Peeling
Adının hakkını veren derin peeling, cildin daha alt tabakalarına etki eder. Bu nedenle ancak çok ağır güneş hasarları, ciltte meydana gelen çukurluklar ile derin sivilce izleri gibi özel durumlar için derin peeling uygulanır. Kesinlikle sağlık uzmanları tarafından uygulanması gereken bu bakım işlemi, daha uzun bir iyileşme süreci de gerektiriyor.


Peeling Çeşitleri Nelerdir